Рейдерство - быть или не быть?
29.03.2007 12:00
...захоплення УТО «Кіровоград». Назва підприємства символічна для обласного центру, нині практично відданого на відкуп різношерстим олігархічним кланам. Його вже півроку утримують під надуманими рішеннями місцевих судів наближені до помаранчевих олігархів бізнесмени. Досі встановити справедливість по справі кіровоградського універмагу було неможливо – бо справа постійно потрапляла на стіл пов‘язаних родинними та бізнесовими інтересами місцевих суддів Льон, Терещенко, Могильного. Які проявили чудеса юридичного нігілізму. Спершу під надуманим приводом було прийнято рішення про передачу контрольного пакету акцій від законного власника, шахраю який не мав жодного стосунку до УТП «Кіровоград». При цьому навіть не поцікавилися, що власник контрольного пакету акцій Микола Губарєв продав свої активи відомій столичній інвестиційній компанії. І звісно – було змінено реєстратора, на той момент з «Укрсоцбанку» на «Комекс-реєстратор». Потім виявивши юридичну колізію горе-рейдери кинулися переписувати судову постанову. Та нічого мудрішого від створення ще одного реєстру – на цей раз у Приватбанку не додумалися. Зважаючи на появу хоча й сумнівного але судового рішення державна комісія з регулювання цінних паперів констатувала появу ще одного реєстру акціонерів по одній і тій самій власності.
Втім отримавши наспіх зляпані судові постанови – претендент на центральний торговельний центр Кіровограду не втримався від спокуси швидше заволодіти майном. Разом з міні-армією бритоголових охоронців, і на жаль, міліції, - усіх підприємців, на той час орендуючих торговельні площі грубо викинули на вулицю. Дії нападників були настільки нахабні та брутальні, що люди одразу розпочали акцію протесту під стінами УТП. Яка триває більш ніж півроку, і навіть увійшла до книги рекордів Гіннеса як найтриваліший безперервний пікет.
Стійкість людей, в яких відібрали роботу привернула увагу широкого кола правозахисників та громадських організацій. Було започатковано громадську ініціативу «Чистий Кіровоград», - до протестного руху проти свавілля місцевих чиновників та суддів приєдналися не лише провідні громадські організації краю, а й представники антирейдерської комісії Кабміну, народні депутати.
Фактично сьогодні про ситуацію з УТП «Кіровоград» знає вся Україна. Показово - ситуація з кіровоградським універмагом – в п‘ятірці першочергових розслідувань спеціальної антирейдерської комісії Кабміну. Тож немає сумнівів – до сьогоднішнього судового розгляду по справі реєстру акції ЗАТ «УТП «Кіровоград» буде прикута увага багатьох впливових людей. Тим більше, що нині, після низки гучних убивств, до підтримки рейдерських «ініціатив» з боку судів в суспільстві вкрай негативна реакція.
Только экстренная и самая важная информация на нашем
Telegram-канале
Последние новости