Возвращение блудной берегини: как Тимошенко собирается Украину спасать

Після тривалого, виснажливого та сповненого тривоги відпочинку в ОАЕ, Юлія Тимошенко повернулася в Україну. І відразу ж взялася за свою улюблену справу – пропонувати професійні послуги з порятунку держави.

Повернення блудної берегині української політики

Цього року період новорічно-різдвяних свят видався неспокійним та тривожним. Українці слідкували за тим, як Зеленський намагається посадити Порошенка, паралельно катаючись на лижах і відбиваючи інформаційні атаки недоброзичливців. Нове шоу «посадити Порошенка», яке почалося ще в грудні, плавно перейшло у 2022 рік.

Економічна ситуація теж стала приводом для емоційних хвилювань. Ріст цін, проблеми з електропостачанням та знецінення гривні змушують народ сумніватися у власному майбутньому і в компетентності влади. На додачу до внутрішніх проблем додалися зовнішні. Росія сконцентрувала значну кількість військ біля України і висунула ультиматум Заходу щодо членства України в НАТО. Українська влада зайняла дивну позицію, частково відкидаючи російську загрозу. Давно вже січень не був таким багатим на різноманітні події та інформаційні приводи.

На фоні активного життя кидалася у вічі відсутність на головній сцені відомої політичної акторки – Юлії Тимошенко. Довгожителька української політики наче зникла у космосі. Хоча раніше завжди намагалася використати труднощі влади і соціально-економічні проблеми для власної політичної вигоди. Та цього разу було інакше. Ніхто не виголошував жалісливих промов про важку долю і зубожіння. І народ почав задавати питання: куди пропала Юля?

Відповідь не забарилася. Тимошенко з’явилася в ефірі наприкінці січня. Виступаючи у Верховній Раді, вона заявила, що кожна українська сім’я сьогодні живе одним питанням: чи нападе Росія на Україну і чи очікує нас повномасштабна війна. Та журналісти вияснили, що сім’я Юлії Тимошенко навряд чи не переймалася загрозою російського нападу. Лідерка «Батьківщини» у тривожні напружені дні з 27 грудня по 23 січня відпочивала в ОАЕ. Судячи з її загару, непогано провела там час, думаючи про те, як рятувати Україну від московської агресії. Ці тривоги, а також паралельний перегляд шоу з Порошенком, додавали пікантності відпустці Юлії Володимирівни. Та все ж вона повернулася. І відразу ж включилася у гру.

Хитра Юля

24 січня Тимошенко па погоджувальній раді парламенту, яка відбулася відразу після її повернення з Об’єднаних Арабських Еміратів, виголосила палку промову. Юля не стала особливо церемонитися і прямо попросилася в уряд Зеленського. Звісно, для порятунку України.

«Хаос, повна фінансова руйнація, економічна, соціальна, куди ви кинули країну? Зараз наша команда виходить з дуже фундаментальною позицією. Прийшов час не просто подумати про Україну, а відкинути всі амбіції в сторону і створити уряд національної єдності», — заявила Тимошенко, повна енергії та сил після місячного відпочинку.

Юля також не забула пустити сльозу і висловити турботу за долю людей, які беззахисні перед економічним та фінансовим колапсом і перед Росією. «Якщо Зеленський не почне консультації з приводу формування нового уряду, країна буде без руля і вітрил далі рухатися в нікуди», - лякала похмурими перспективами Тимошенко.

Незважаючи на щире бажання Юлі знову стати прем’єр-міністром, її палкі слова не вразили Зеленського. Президент проігнорував чергову пропозицію української берегині. Та Юлю це не дуже засмутило, бо з самого початку президентства Зеленського вона наполегливо посилала недвозначні сигнали про наміри очолити уряд.

Перед виборами у Верховну Раду в червні 2019 року лідерка «Батьківщини» прямо заявила про бажання увійти в коаліцію з ЗЕ-командою. Тимошенко сподівалася зіграти роль політичної мами для недосвідченого молодого президента. Тому її риторика тих часів повна прямих натяків на бажання політичного шлюбу з партією «Слуга народу». Та у Зеленського не оцінили загравань досвідченої акторки політичного жанру. Тимошенко довелося піти в опозицію. Але її опозиційність ніколи не була послідовна і щира.

Раз за разом у «Батьківщини» лунали думки про необхідність підтримки влади. Час від часу фракція Тимошенко у парламенті допомагала ЗЕ-команді у потрібних голосуваннях. А гостра публічна критика дій влади ніколи не заважала Юлі підтримувати тісні дружні контакти з Офісом президента. І регулярно надсилати пропозиції сформувати Кабмін з її участю. В цьому і полягає хитрість Тимошенко як політика. Перед народом грати роль жорсткого опонента влади, критикувати її за провали, організовувати мітинги проти продажу землі. А за кулісами вести розмови про можливий політичний союз і підігрувати «слугам», коли це потрібно.

У протистоянні Зеленського-Порошенка Юля зайняла двояку позицію: ні вашим, ні нашим. З одного боку, вона заявила, що п’ятого президента не потрібно кидати у в’язницю у справі про державну зраду. З іншого, засудила факт купівлі вугілля з підконтрольних ДНР і ЛНР територій, назвавши його фінансуванням тероризму. Лідерка «Батьківщини» запропонувала влаштувати публічний процес, щоб розібратися, у цій темній справі.

В ефірі ТРК «Україна» 27 січня Тимошенко на забула пригадати Порошенку злощасні Мінські домовленості. Але, докоряючи очільнику «Євросолідарності», Юля не забула дати пораду Зеленському. На її думку, чинна влада погано комунікує з суспільством і не пояснює йому свої дії.

Очевидно, Тимошенко й далі бути грати у подвійну гру. Роздавати поради і вдавати з себе ідеальну борчиню за справедливість. Якщо Порошенко плекав сподівання отримати від Юлі політичну підтримку, зараз з цією мрією він може попрощатися. Тимошенко не зраджує собі і далі грає хитру гру. Її основна мета незмінна – стати прем’єром. Хто буде в цей час президентом, Тимошенко не дуже хвилює.

Феномен популярності Тимошенко

Юля і її партія впевнено тримаються у вищій лізі української політики. Останні рейтинги показують стабільну підтримку Тимошенко в межах 11 – 13%. Крісло президента «дама з косою» навряд чи отримає. Але своїх депутатів у Верховну Раду точно проведе. І це незважаючи на непослідовну та мінливу політику Юлії Тимошенко.

Лише вона здатна так майстерно водночас критикувати і робити компліменти. Загравати та обіцяти підтримку, щоб наступного дня кинути. Організовувати мітинги проти продажу землі, проти росту тарифів і політики НБУ, але водночас пропонувати свої послуги кризового менеджера. Але така дволика гра ніяк не здатна похитнути віру частини виборців в особливу месіанську роль Тимошенко. Навіть якби Юля місяць відпочивала на Мальдівах, а потім сказала, що на тропічних островах весь час міркувала над порятунком України, люди всеодно б їй повірили.

У чому ж феномен популярності Юлі? Напевно у її здатності магнетично впливати на свідомість мас. Відчувати їх настрої та побоювання і транслювати це у великих дозах публічної критики. Україна – недосконала держава, де багато проблем. Влада у нас також, м’яко кажучи, не свята. Тож можливостей критикувати неймовірно багато. А хто вміє це робити найкраще як не Тимошенко? Хто може так гармонійно злитися з образом берегині і цілити у болючі питання, які турбують українців?

В Україні сформувалася ціла секта прихильників Юлі. Тимошенко регулярно працює над іміджем борчині зі злом, яка виступає за всесвітню справедливість. Не забуваючи паралельно дбати про молодий вигляд. І підтримувати корисні контакти з олігархами.  Тож попереду нас чекає наступна серія політичного блокбастера, в якій Тимошенко пропонуватиме свої професійні послуги з порятунку України.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале
Поделиться в Facebook
Последние новости