Олексій Голобуцький. Що буде робити Трамп далі стосовно війни в Україні

Президент України Володимир Зеленський готовий укласти угоду з РФ, заявив новий президент США Дональд Трамп в інтерв’ю після інавгурації. Також він вважає, що у Росії будуть «великі проблеми», якщо війна продовжиться. Крім того він заявив, що має намір зустрітися з Путіним «якомога швидше».

Що буде робити Трамп далі стосовно війни, враховуючи його невеличке бліц-інтерв'ю, From-UA запитав у політолога, заступника директора «Агентства моделювання ситуацій» Олексія Голобуцького:

Дуже цікаве питання, виходячи з того, що, впевнений, що Трамп не знає, що буде далі. Він інтуїтивно намагається зараз поставити в певні рамки. Зеленського він вже поставив, ну і Путіна, можна сказати, що поставив. Він же сказав, що вже йдуть переговори. Йому потрібно було що формально? Зеленського згоду він отримав, і це було зрозуміло абсолютно, що без варіантів. Зараз з'являються деталі, я думаю, американцям це теж відомо, що зазвичай, який практично ніколи не мінявся, Рада безпеки національної в Росії відбувається в п'ятницю, а це вони спеціально провели в понеділок, щоб була можливість у Путіна перед інавгурацією висловитись. По-перше, привітання, по-друге, він дав фактично згоду на початок переговорів.

А далі що? Умови Зеленського він знає, мається на увазі ті умови, які він уявляє собі. За його системою координат Зеленський виконає те, що він скаже. Що логічно, бо Америка стільки грошей вклала. Він залежний від Америки, і тому автоматично сприймається, що він прийме умови. Потрібно знати умови Путіна, і для цього потрібно, щоб вони поговорили. А далі почнеться бізнесова, так би мовити. Він же зразу сказав, що якщо він не погодиться на перемир'я, то санкції будуть такими страшними для Росії, що... щось якесь слово використав, я вже забув.

В принципі, він це може зробити. Він людина, яка заради певних речей може перевернути сталу систему. Над Байденом висіла все ж таки його ідея найголовніша, з якою він прийшов на президентство, — це те, що вчора Трамп відмінив: зелена енергетика, зелена ера. І він виходив з того, що якщо дуже сильно Росію прикрутити по нафті, а це найголовніше, бо всі прибутки, вся війна відбувається за рахунок того, що він має змогу продавати нафту і газ. Нафту практично в тих же об'ємах і навіть іноді більше, ніж раніше, а газ менше. Це його головні гроші, за рахунок яких виживає і режим, і війна йде, і населення не відчуває війну. Все те, що Путіну, в принципі, і потрібно. І Байден боявся просто цього, що як випаде Росія по-серйозному, ціні піднімуться, почнуться проблеми, і він програє вибори. Він, правда, і так програв. І це на ньому сильно висіло.

У Трампа, особливо в перші пів року — 9 місяців, такий “медовий місяць” буде, це не буде висіти над головою. Він може піти на таке. Йому головне зараз переконати (і це буде, може, найбільша його проблема) нафтовиків, бо треба розуміти, нафта не видобувається зараз так, як раніше, і великі компанії працюють з перспективою на 10-20 років. Тобто у них вже 5-6 років тому було відмічено, що нафтові компанії дуже сильно скоротили фінансування і інвестиції і в інфраструктуру, в дослідження, в пошук нових родовищ. І якщо вони відчують, що це на 10-річчя, що відміняється все те, що вони боялися, то вони готові будуть, я думаю, поступитися, тобто ціна нафти може знизитись. Зараз вона достатньо висока. Ми розуміємо, що ціна 60-70 доларів — це вигідно й американцям, а не тільки росіянам.

- Ви сказали, що Трамп поставив Зеленського в рамки. Мається на увазі, що він не запросив його на інавгурацію, чи тим, що він поставив умову підписати угоду?

Він в рамки поставив, тому що він вже нав'язує формат, в якому він буде головним. Щодо незапрошення, то він не запросив ні Зеленського, ні Путіна, щоб були розв'язані руки. Якщо ти готуєш угоду, то в кожного з фігурантів повинне бути відчуття, що ти, як мінімум, не проти нього і не за нього занадто. Російські пропагандисти розповідають, що на 90 днів відмінені всі угоди щодо допомоги міжнародної. Це ж одразу про Україну — все, більше ні копійки не дадуть і т.д. Це елемент тиску на Україну, а Росії це попередження. Розуміємо, що якщо Путін не погоджується чи починає занадто багато вимагати, він крім того, що починає довгопланову політику щодо нафти, він так само може відкрити шлюзи допомоги фінансової і військової.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале
Олексій Голобуцький
політолог, заступник директора «Агентства моделювання ситуацій»
Поделиться в Facebook
Последние новости