Андрій Золотарьов. Як перемога Трампа змінює криптовалютний ринок і політичні розрахунки

Перемога Дональда Трампа на президентських виборах 2024 року значно вплинула на ринок криптовалют. Курс біткоїна досяг нового історичного максимуму, перевищивши позначку в $109 000, що пов’язано з очікуваннями сприятливої політики нової адміністрації щодо цифрових активів. Трамп, який раніше скептично ставився до криптовалют, тепер повністю підтримує їх, запустивши власні цифрові токени та плануючи створити національний резерв біткоїнів, що посилило довіру інвесторів і сприяло зростанню ринку.

Чому саме Дональд Трамп став рушійною силою цих змін, From-UA спитав українського політолога, керівника центру «Третій сектор» Андрія Золотарьова:

- Певна частина топів технологічних компаній підтримала Трампа. Там є люди, які мають потужний вплив на криптовалютний ринок. Це перше.

По-друге, розуміємо, якщо сталий світовий порядок валиться в труху фактично, то нічого доброго не чекає і світову фінансову систему і долар. Те, що певний час працювало, коли фактично в 1972 році відмовилися від золотого стандарту, долари почали друкувати-друкувати, і досі час від часу чуємо, що ось долар впаде. Ну, може бути все що завгодно, але США і Трамп грають на випередження. І я гадаю, що крипта, з одного боку, може підтримати валюту США, яка домінує досі в світових розрахунках.

З другого боку, хоча Трамп, навпаки, виступає проти посилення державного контролю, більше за індивідуальну свободу, але це дає можливість контролювати державі. Цифрова валюта, цифрові розрахунки — це ж може пойти як і цифровий концентраційний табір, як у Китаї. Саме тому криптовалюта відкриває можливості як для людини індивідуально, так і для держави. Це треба розуміти.

- Цікавить поєднання крипти і політики. Наскільки ми зараз будемо бачити це поєднання і від чого це залежить? Яка взагалі перспектива цієї валюти і для України, зважаючи на те, що вона зараз буде максимально розвиватися від приходу Трампа?

- Політична корупція уходить в крипту. Українська політика більш ніж 30 років жила у доларовому вимірі, і ще тривалий час буде, але з'явився конкурент — криптовалюта. І якщо так казати, то зараз і хабарі іноді дають у вигляді такого “холодного” криптогаманця. Це звичайна флешка, але там окремо код доступу, без якого для слідчого це не криптогаманець, а звичайна флешка. І це знімає великі ризики того, що схоплять за руку. Це вже стала картина, коли стус доларів на столі чи на підлозі — завжди демонструють таку картину. З криптою таких ризиків немає. І дійсно, Телеграм-канали, наприклад, які розміщують джинсу, вже роблять це за крипту, ніхто вже не палиться. Я гадаю, що й наступні вибори, там багато розрахунків перейде в крипту. Тобто там, де є ризик, що схоплять за руку.

У нас законодавство, яке вимагає від партійних структур певного контролю, але крипта дає можливість перевести певну частину розрахунків у тінь. І цим будуть користуватися. Саме тому це буде така певна конкуренція доларовому кешу. В ті часи опозиція, коли був Кучма, коли народні депутати їздили, користуючись недоторканістю, возили з-за кордону кеш, пам'ятаєте протестні акції на кшталт “Україна без Кучми”. Все, що вимагало грошей, тоді возили такі народні депутати від опозиції, привозили доларовий кеш. Зараз цього не потрібно. Зараз ці розрахунки роблять дуже швидко. Є досить багато контор, які переводять долар готівковий в крипту, або з крипти в готівковий долар чи гривню. Це знімає певні питання.

Єдине можу сказати: ті, хто розраховує, що це зовсім не залишає слідів, — ні. Вирахувати можна, і досить не складно, але для цього повинне бути дуже велике бажання і ресурси, яких завжди не вистачає. Саме тому на наступних виборчих кампаніях це буде досить популярна форма. Ну і в політиці, як колись в 1998 році, коли Лазаренко ще був прем'єр-міністром, з'явилися гроші у ВР, ну так і в українській політиці вже років з п'ять, як з'явилась крипта, яка набуває все більшу популярність.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале
Поделиться в Facebook
Последние новости