Андрій Миселюк. Про загрози для України та вразливі точки Трампа
Трамп не згадав про Україну під час інавгураційної промови. У його виступі згадувалися Панама, Китай, Мексика, Ізраїль і навіть Марс, але Україна та Росія залишилися поза увагою. З точки зору великої уваги до промови президента США Дональда Трампа і очікування українців, те, що він не згадав в ній нашу країну, звичайно, не дуже приємний знак. Хоча натякнув, що миротворчі зусилля будуть, будуть закінчені війни, які не повинні були початися, тобто це прямий натяк на війну в Україні. Про це в коментарі From-UA заявив політолог, директор Інституту соціально-політичного проектування «Діалог» Андрій Миселюк.
- Як правильно зауважили працівники нашої влади, що, в принципі, це така форма, яку Трамп обрав, щоб згадати війну в нашій країні. Дійсно, що стосується його цілей, то Трамп завжди надавав перевагу міжособистісним домовленостям, хоча їхня результативність, як мінімум, не завжди відповідала переможним реакціям. Можна згадати історію таких міжособистісних стосунків з Кім Чен Ином. Він казав, що вдалось вже дуже багато досягти щодо припинення програми роботи Північної Кореї над ядерною зброєю. Але і при Трампі Північна Корея продовжувала цю роботу, і після нього. Зараз Трампу доведеться знову вирішувати цю проблему. І у відносинах з Путіним він теж намагається вибудувати міжособистісні такі стосунки, і там вирішувати із Сі Цзіньпіном.
Що стосується Путіна, то це був невдалий його підхід, і ще перед зустріччю в Гельсінкі, за тиждень тоді я проаналізував підходи сторін, то зробив такий прогноз, що там є такі вразливі точки для Трампа, які приведуть до того, що ця зустріч буде його провалом. Так воно й вийшло, тому що є декілька вагомих причин, з яких Путін перегравав тоді Трампа. Власне кажучи, і зараз теж ці точки вразливості залишились. І оце намагання якомога скоріше досягти угоди про закінчення гарячої фази війни без надійних безпекових гарантій для України, це загроза і для нашої країни, і для безпеки в цілому світі, і в Європі також.