Переваги нержавіючого троса для заглибного / свердловинного насоса

Металеві троси з нержавійки використовують у багатьох сферах господарювання. Головною відмінністю канатів такого типу від всіх інших різновидів є висока стійкість матеріалу до дії вологи. Дана властивість дозволяє використовувати канати із нержавіючої сталі для кріплення (підстраховки) глибинних насосів на свердловинах.

Різновиди тросів для насоса

Для кріплення заглибних і свердловинних насосів прийнято використовувати кілька типів тросів. Їх все умовно ділять на 2 групи, розрізняючи по матеріалу. Таким чином, виділяють канати неметалічні та металеві. Неметалевими вважаються капронові або синтетичні вироби. До металевих відносять сталеві оцинковані й латунні канати, а также троси з нержавіючої сталі.

Стропи зі штучних матеріалів (нейлону, поліаміду або капрону) є найбільш доступними за вартістю. Такі канати міцні та легкі, а також володіють стійкістю до води. Основним недоліком тросів з синтетичних матеріалів є високий ступінь розтяжності, і саме тому таку продукцію не занадто часто використовуються в якості страхувальних пристосувань.

Троси латунні та сталеві вироби, що мають цинкове покриття, при правильному монтажі можуть служити не менше 2-х років. Страхувальні стропи зі сталі служать не менше 12 місяців. Продовжити термін служби покриття дозволяє троса ПВХ опліткою.

Але навіть це не рятує канати від перетирання. Самим слабким місцем усіх сталевих канатів (незалежно від покриття і наявності захисної плівки), які використовуються у свердловинах, є ділянки у вушок насоса. Головним мінусом, який відзначають користувачі, є висока ступінь окислення. Крім того, шкідливі речовини можуть потрапляти у воду.

Нержавіючий доанат перевершує за характеристиками і якістю капронові та металеві оцинковані різновиди. Головною перевагою стропів з нержавіючої сталі є стійкість до корозії. Основний мінус – висока вартість виробу, але вона повністю виправданий тривалим терміном експлуатації.

Характеристики та властивості свердловинних тросів

При виборі надійного каната з нержавійки, який буде використовуватися в комплексі з занурювальним або свердловинним насосом, слід звернути увагу на тип плетіння. На сьогоднішній день покупцям доступні вироби з:

Поряд з цим, до уваги беруть такі характеристики, як:

Важливе значення має матеріал, з якого виготовлено осердя троса, адже від цього залежить його довговічність, стійкість до корозії і якість кріплення заглибного насоса.

Критерії вибору троса для заглибного насоса

Підбираючи надійний канат з нержавіючої сталі, слід врахувати ряд основних параметрів, які забезпечать довгострокову експлуатацію і якість роботи насоса. Основними показниками вважаються:

Поряд з цим рекомендується врахувати продуктивність приладу, глибину свердловини та величину такого показника, як зусилля на розрив самого троса. Має значення і маса води, яка проходить по трубах.

Згідно з розрахунками, трос діаметром 2-2,5 мм використовують у свердловинах глубиною до 15 м. В глибинних свердловинах (від 80 м) слід застосовувати канат діаметром 5-6 мм. При цьому варто відзначити, що строп з міцної нержавіючої сталі діаметром 1,5 мм здатний витримати навантаження до 140 кг, тоді як максимальне навантаження для пристосування діаметром 6 мм прирівнюється до 1400 кг.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале
Поделиться в Facebook
Последние новости