Варшава і Конотоп домовляються про обмін пам’ятниками героям
У столиці Польщі Варшаві з’явиться пам’ятник Українським героям – його можуть встановити коштом фонду, що співпрацює з Міністерством оборони Польщі. Своєю чергою, в місті Конотоп Сумської області встановлять монумент на честь польських драгунів, які допомагали українцям вибороти перемогу над московитами у Конотопській битві.
Про таке попередньо домовилися міський голова Конотопа Артем Семеніхін і президент Фонду національної безпеки та оборони Польщі “Combat Alert” Марцін Коровай.
Зустріч відбулася на полях 8-го Європейського конгресу місцевого самоврядування, який проходив 607 березня у польському місті Міколайки.
У своєму фейсбуці Марцін Коровай написав, що його надихнула зустріч із Семеніхіним, який під час виступу на панельній дискусії закликав поляків не повторювати помилок України та заздалегідь готуватися до можливої повномасштабної агресії.
Також представник місцевого самоврядування Конотопа та глава польського благодійного фонду досягли попередньої домовленості про надання допомоги для 151-го окремого батальйону територіальної оборони, що дислокується у Конотопі.
“Війна, яка зараз точиться в Україні – це війна за цінності, це війна за майбутнє Європи. Ви не самі. Україна переможе!” – заявив Марцін Коровай.
Зазначимо, що “Combat Alert” – це громадська організація, яка співпрацює з Міністерством національної оборони Польщі та, з-поміж іншого, займається вишколом патріотичної молоді. Від перших днів повномасштабного вторгнення РФ на територію України фонд постачає українським захисникам елементи бронезахисту, нічні приціли до снайперських гвинтівок, інше військове обладнання.
Конотопська битва відбулася 7-9 липня 1659 року під час московсько-української війни 1658-1659 років. В околицях Конотопа союзне військо українського гетьмана Івана Виговського, кримського хана Мехмеда IV Ґерая та польських драгунів із загону коронного обозного Анджея Потоцького розгромило армію московського князя Олексія Трубецького. Це була одна з найбільших військових катастроф московитів у XVII столітті.