Росіяни тиснуть біля Авдіївки, щоб не дати українським військовим перепочити: ISW

Російські війська планують виснажити українських військових, щоб ті не змогли краще укріпитись на Авдіївському напрямку. Росіяни пришвидшили просування на цьому відтинку і не полишають спроб захопити нові місцевості.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Російські війська намагаються використати тактичні можливості, надані захопленням Росією Авдіївки, і, здається, зберігають відносно високий темп наступальних операцій, спрямованих на просування якомога далі в районі Авдіївки - вважають аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

Окупанти прагнуть просунутись до того, як українські сили стануть більш згуртованими та важчими для проникнення оборонні рубежі в районі.

Зазначається, що російські війська тимчасово знизили темп своїх операцій, після захоплення Авдіївки 17 лютого, зачищаючи територію міста. Однак тепер вони відновили відносно високі темпи наступів на захід і північний захід від Авдіївки.

27 лютого речник Таврійського угруповання військ України Дмитро Лиховій заявив, що російські війська нещодавно збільшили чисельність своїх ударних груп на Таврійському напрямкуз невеликих загонів до взводів і навіть рот.

Наразі російські війська зосереджують удари на захід від Авдіївки в напрямку Бердичів, Орлівки та Тоненького, де українські війська зайняли безпосередні оборонні позиції для прикриття відходу з Авдіївки та прийняття наступальних дій Росії.

Лиховій і командувач Таврійського угруповання військ України Олександр Тарнавський заявили, що станом на 27 лютого українські війська стабілізували свої рубежі оборони на лінії Тоненьке-Орлівка-Бердичі. Як йдеться у звіті ISW, українські військові спостерігачі охарактеризували українські укріплення на захід від Авдіївки як "розчарування" і "проблему". Своєю чергою російські мілблогери стверджують, що українським військам важко утримувати оборонні позиції безпосередньо на захід від Авдіївки, і прогнозують, що українські сили зосередяться на лінії оборони далі на захід, яку українські сили почали будувати в листопаді 2023 року.

"Ймовірно, російські війська продовжують спроби наступу, щоб позбавити українські сили перепочинку, який би дозволив Україні створити більш цілісну та важкопроникну лінію оборони в безпосередній близькості від Авдіївки", - вважають аналітики.

Захоплення Авдіївки дозволило російським військам натиснути на позиції, які українські війська займали, протягом коротшого періоду, ніж українські позиції в самому чи далі на захід - читаємо у звіті.

Експерти вважають, що російські війська можуть захопити населені пункти безпосередньо на захід і північний захід від Авдіївки в найближчі тижні. Однак, на перешкоді їм може стати сама місцевість і водні об’єкти далі на захід від Авдіївки, зокрема водойма, яка протікає між Бердичами-Семенівкою-Орлівкою. Це може сповільнити швидкість просування росіян у цьому регіоні. "Цей складний рельєф, ймовірно, обмежить подальші тактичні досягнення Росії та дозволить українським силам створити підготовлені оборонні позиції, що, ймовірно, призведе до кінцевої кульмінації нинішніх наступальних зусиль Росії в цьому районі, принаймні до тих пір, поки росіяни не посилять свої атакуючі елементи", - резюмують аналітики.

Нагадаємо, у ніч проти середи, 28 лютого, Сили оборони і зенітні ракетні підрозділи Повітряних сил знищили усі 10 ударних БПЛА Shahed, якими Росія атакувала Україну із району Приморсько-Ахтарська.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале
Поделиться в Facebook
Последние новости