Як отримати статус члена сім’ї загиблого Захисника чи Захисниці України: інструкція

Членам сімей загиблих Захисників чи Захисниць України для захисту їх прав та отримання передбачених законом виплат і пільг необхідно мати відповідний статус. Координаційний центр з надання безоплатної правової допомоги роз’яснив, як отримати статус члена сім’ї загиблого Захисника чи Захисниці України.

Кому надається статус

Якщо особи, загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час забезпечення проведення антитерористичної операції, перебуваючи безпосередньо в районах та у період її проведення, під час забезпечення здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії рф у Донецькій та Луганській областях, під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією рф проти України, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів.

Повний перелік осіб, яким надається статус члена сім’ї загиблого Захисника чи Захисниці України можна переглянути у п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 740 від 23 вересня 2015 р. “Про затвердження Порядку надання статусу члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України”

Хто належить до членів сімей загиблих, померлих (тих, що пропали безвісти) Захисників чи Захисниць

Куди подати документи для отримання статусу

Для отримання статусу члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України, їм необхідно звернутися до підрозділу з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті ради з заявою та відповідними документами.

Загальний перелік документів для надання статусу члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України

Члени сімей військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних, добровольців Сил територіальної оборони) Збройних Сил, Національної гвардії та інших військових та правоохороних органів, мають право подати заяву (звернення):

Рішення про надання статусу члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України, приймається органами соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання у місячний строк з дати подання документів.

Рішення органу соціального захисту населення може бути оскаржене в судовому порядку.

Раніше повідомлялося, що фахівці Мінветеранів розробили для наших Захисників і Захисниць інструкцію отримання статусу учасника бойових дій (УБД).

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале
Поделиться в Facebook
Последние новости