Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт про мобілізацію №10449. Про це повідомляє сайт Верховної Ради.

Основна частина норм законопроєкту набирає чинності через місяць після його підписання.

Як зазначає СІЧЕМО, трохи довше займуть інші норми, зокрема уряд має:
▪️протягом місяця переглянути порядок бронювання військовозобовʼязаних та ухвалити нові нормативно-правові акти;
▪️протягом 2 місяців забезпечити створення і функціонування електронного кабінету військовозобовʼязаного;
▪️протягом 3 місяців внести до парламенту законопроєкти про ротацію, звільнення і реабілітацію військовослужбовців.

Як пише ZN.UA, передбачено перехідний період, упродовж якого:

військовозобов'язані мають оновити дані через електронний кабінет, у ТЦК чи Центрі надання адмінпослуг;
уряд повинен переглянути порядок бронювання військовозобов'язаних і забезпечити роботу рекрутерів для війська;
електронний кабінет військовозобов'язаного повинен запрацювати за два місяці;
упродовж трьох місяців уряд має внести до парламенту законопроєкти щодо ротації, звільнення та реабілітації військовослужбовців під час воєнного стану.

Що передбачає закон про мобілізацію

Як пише РБК-Україна, відповідно до нового документа замість строкової служби буде введено базову військову службу терміном 5 місяців у мирний час та 3 місяці у воєнний час. Українці віком до 24 років зможуть обирати рік та період проходження базової служби.

Також буде запроваджено базову загальновійськову підготовка. З 2025 року вона стане елементом навчання у навчальних закладах, проводитиметься у вишах усіх форм власності.

Для того, щоб оновити дані не потрібно буде йти в ТЦК. Це можна буде зробити онлайн в особистому кабінеті або у ЦНАПі. Ті громадяни, які перебувають на військовому обліку, зможуть добровільно створити особистий електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного чи резервіста.

У законі залишили норму про право на демобілізацію людей з інвалідністю, а також демобілізація у зв’язку зі звільненням з полону (якщо військовослужбовець не висловлює бажання продовжити службу).

Визнані обмежено придатними мають повторно прийти ВЛК.

Військовослужбовці у разі укладення першого контракту мають право на компенсацію 50% від першого внеску за кредитом, забезпеченим предметом іпотеки.

Ті, хто отримав II - III групу інвалідності після 24 лютого 2022 року (окрім військовослужбовців), мають пройти повторний медогляд для визначення придатності до служби.

Щодо консульських послуг за кордоном, то протягом 60 днів потрібно буде оновити персональні дані в ТЦК. При цьому зробити це можна буде дистанційно електронною поштою, телефоном або через е-кабінет.

Обмеження права керування авто для ухилянтів від військової служби. Однак є вийнятки.

Під час перевірки документів уповноважений представник ТЦК або поліцейський здійснюватиме фото- та відеофіксацію процесу пред'явлення та перевірки документів із застосуванням технічних приладів та засобів фото- та відеофіксації.

Необхідність обов'язково мати при собі військово-обліковий документ та показати його на вимогу представника ТЦК, поліцейського чи ДПСУ. Потрібно на період мобілізації усім громадянам віком від 18 до 60 років, що перебувають на обліку (чи зняті з нього).

Раніше повідомлялося, що в Україні всі обмежено придатні чоловіки почнуть проходити повторний медогляд.

Також ми писали, що в Україні набув чинності закон про зменшення призовного віку.

Нагадаємо, українцям пояснили, що співробітники Національної поліції доставляють громадян до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), якщо вони оголошені в розшук.

Українцям розказали, що буде з ухилянтами.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале
Поделиться в Facebook
Последние новости