ISW: ЗСУ просунулись поблизу Часового Яру і Бахмута, російські окупанти – в районі Донецька

На фронті тривають позиційні бої на більшості напрямків. Сили оборони України нещодавно просунулися поблизу Часового Яру на захід від Бахмута, разом з тим фіксується просування російських окупантів на захід і південний захід від Донецька.

Про це повідомляє звіт Інституту вивчення війни (ISW).

Схід України. Операція №1 – Луганська область

Російські окупанти 23 квітня підтримували відносно інтенсивні наземні атаки між Сватовим і Кремінною, але не здійснили жодного підтвердженого просування, йдеться у публікації.

Як повідомили у Генштабі ЗСУ, Сили оборони відбили російські атаки на північний захід від Сватового поблизу Берестового; на південний захід від Сватового біля Надії, Новоєгорівки, Греківки; на захід від Кремінної біля Тернів, Торського, Ямполівки; на південний захід від Кремінної в районі Серебрянського лісу; і на південь від Кремінної біля Білогорівки.

В Міноборони РФ заявили, що ЗСУ нібито невдало контратакували на південний захід від Кремінної в районі Григорівки.

Операція №2 – Донецька область

Війська РФ 23 квітня продовжили наземні наступи на Сіверському напрямку (на північний захід від Бахмута), проте підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. У Генштабі ЗСУ повідомили, що Сили оборони відбили декілька атак росіян на схід від Сіверська в районі Золотарівки та Верхньокам’янського та на південний схід від Сіверська в районі Спірного та Виїмки.

Українські захисники нещодавно повернули втрачені позиції на схід від н.п. Часів Яр, оскільки війська РФ продовжували наступальні операції в цьому районі 23 квітня. Геолокаційні кадри, опубліковані 22 квітня, показують, що ЗСУ нещодавно трохи просунулися на південний схід від Іванівського (на схід від Часового Яру).

Командир чеченського спецназу “Ахмат” Апті Алаудінов стверджував, що його підрозділи та інші сили ЗС РФ нібито захопили кілька українських позицій на західній околиці Кліщіївки (на південний схід від Часів Яру), але аналітики ISW цього не підтверджують.

Російські “воєнкори” стверджували, що сили окупантів атакували східну околицю Часового Яру. Один російський блогер закликав ЗС РФ віддати перевагу захопленню Нового мікрорайону у східному Часовому Яру замість того, щоб продовжувати, як вони назвали тактично незначущі зусилля, з наступу до Часового Яру з Богданівки (на північний схід від Часового Яру).

Позиційні бойові дії тривали поблизу Богданівки, у Новому мікрорайоні, на схід від Часового Яру біля Іванівського та на південний схід від Часового Яру поблизу Кліщіївки та Андріївки.

Речник угруповання військ “Хортиця” ЗСУ підполковник Назар Волошин заявив, що наразі найбільш інтенсивними напрямками на сході країни є Бахмутський, Авдіївський та Новопавлівський напрямки (на захід і південний захід від Донецька).

Російські та українські джерела продовжували обговорювати масштаби “оголошеного” просування путінських військ на північний захід від Авдіївки 23 квітня, але підтверджених змін лінії фронту в цьому районі не було. Більшість російських “воєнкорів” стверджували, що війська РФ нібито захопили Очеретине (на північний захід від Авдіївки), хоча деякі блогери стверджували, що окупанти мають більш обмежені позиції в південній половині населеного пункту, а українські сили зберігають присутність на західній околиці. Кілька російських “воєнкорів” розповідали, що війська РФ нібито проникли на українську оборонну лінію, яка, як повідомляється, тягнеться від Очеретиного до Нетайлового (з північного заходу на південний захід від Авдіївки), у тому числі один російський блогер, який стверджував, що війська РФ начебто просунулися на 5 кілометрів у глибину повз оборону ЗСУ в Очеретиному.

Як наголосили в угрупованні військ “Хортиця” ЗСУ, Сили оборони все ще контролюють більшу частину Очеретиного та зберігають вогневий контроль над південною частиною населеного пункту, куди намагаються наступати російські загарбники. В ЗСУ також заявили, що війська РФ використовують усі наявні засоби та озброєння, включно з невизначеною хімічною зброєю, для просування в районі Очеретиного.

Російські “воєнкори” стверджували, що путінські війська нібито також просунулися до та в межах Новобахмутівки (на північний захід від Авдіївки та на південь від Очеретиного), а українські сили відходять із позицій у центральній Новобахмутівці та Соловйовому (на північний захід від Авдіївки). Проте в ISW наразі не виявили доказів того, що російські сили діють у Новобахмутівці або що ЗСУ відступають звідти.

Нагадаємо, на пів на першу годину ночі у Харкові пролунали вибухи під час повітряної тривоги. Дві ракети вибухнули біля житлового будинку.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале
Поделиться в Facebook
Последние новости