В Україні зростають черги до ТЦК, але є нюанс. ВІДЕО
Знімальна група Радіо Свобода побувала у кількох столичних ТЦК. Чоловіки в чергах розповіли, що для оновлення персональних даних стоять тут рано, записуються в паперову чергу, але вирішити свої питання за день не всім вдається. Дехто приходить кілька днів поспіль. Пожвавлення і неорганізовану роботу пов'язують із новим законом про мобілізацію, який ще не запрацював.
Як пише "Радіо Свобода", упродовж останніх днів біля територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) зросли черги з чоловіків, які хочуть оновити свої військово-облікові дані. Але є нюанс, це не є добровольці чи ті, хто отримав повістку, а переважно люди, які мають відстрочку від мобілізації або ж бронювання. Більша частина тих, хто зараз стоїть у чергах - це військовозобов’язані, які мають або підстави для відстрочки, або підстави для бронювання.
Так, така ситуація спостерігається зокрема у Полтавській області, заявив начальник служби звʼязків із громадськістю Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Роман Істомін.
"Черги справді трішки збільшилися, але не з військовозобовʼязаних, які прибули добровільно чи хоча б за повістками, а з військовозобовʼязаних, яких присилають підприємства для бронювання", - зазначає речник ТЦК та СП Полтавської області.
Водночас він нагадав, що триває звільнення військовослужбовців строкової служби.
"Певна їхня частина, які приходять, щоб стати на військовий облік, також у цих чергах є", – пояснив Істомін.
Нагадаємо, народні депутати Верховної ради України ухвалили у другому читанні закон про державну мобілізацію, після чого документ підписав президент України Володимир Зеленський. Документ передбачає, що всі військовозобов'язані повинні протягом 60 днів оновити свої дані в ТЦК. Крім того, у законі прописано нові обмеження для ухилянтів.
Нагадаємо, Законом не визначено місць, де можна вручати повістки, а де це робити заборонено. Тому вручити їх можуть як за місцем проживання військовозобов'язаного, так і за місцем навчання, роботи, на вулиці, у громадських місцях, на блокпостах тощо.