Литва планує відмовляти українським "ухилянтам" у проживанні
Прем'єр-міністр Литва Інгріда Шимоніте заявила, що її країна розглядає можливість відмови в наданні посвідки на проживання чоловікам з України, які відмовляються від військової служби, передає Financial Times.
«Ми не будемо організовувати депортацію або шукати українських чоловіків у країні, тому що це було б не законно», - наголосила Шимоніте.
Вона також зазначила, що Європейський Союз гарантує їм захист до березня 2025 року. Однак особам, які Київ визначить як ухильників від призову до військової служби, може бути відмовлено у постійному проживанні в Литві.
Прем'єр-міністр Литви підкреслила, що її країна хоче допомогти Україні, щоб забезпечити оновлення збройних сил та надати можливість відпочити тим, хто тривалий час брав участь у бойових діях.
Раніше у Литві висловилися про повернення в Україну чоловіків призовного віку.
В Україні діє загальна мобілізація, під час якої призвати на службу можуть військовозобов'язаних громадян віком від 18 до 60 років, якщо вони не мають законних підстав для відстрочки чи виключення з військового обліку. В країні знижено мобілізаційний вік до 25 років, а з 4 травня скасовано таке поняття як "обмежено придатний", Крім того, було ухвалено низку законів, які вносять певні зміни до питань військового обліку та мобілізації. З 18 травня набуде чинності ще один комплексний закон, згідно з яким військовозобов'язані мають протягом двох місяців днів мають оновити свої дані.
Заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко розповіла, як користуватись електронним кабінетом військовозобов'язаного.
Деякі українці уникають повісток та попереджують один одного у соцмережах, де перебувають співробітники ТЦК. Хмельницький ТЦК у Facebook попереджає, що за поширення інформації у соціальних мережах та спільнотах щодо пересування співробітників ТЦК під час виконання роботи загрожує кримінальна відповідальність.
Українцям пояснили, що співробітники Національної поліції доставляють громадян до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), якщо вони оголошені в розшук.