Верховна Рада України ратифікувала Римський статут: що це дає?

Верховна Рада України ратифікувала Римський статут.

"Римський статут надає Міжнародному кримінальному суду ООН юрисдикцію над такими серйозними злочинами, як геноцид, злочини проти людяності, військові злочини та агресія для країн, які його ратифікували", - пояснює радник міністра МВС України Антон Геращенко у Телеграм.

Україна підписала Римський статут ще на початку 2000 року.


Глава МЗС Дмитро Кулеба зазначив, що Україна стала 125-м членом Міжнародного кримінального суду.

Нагадаємо, 15 серпня 2024 року президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроект про ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду та поправок до нього (реєстраційний номер 0285). Ним передбачено, що протягом семи років після ратифікації країна не буде визнавати юрисдикцію Міжнародного кримінального суду стосовно українців щодо вчинення злочинів, передбачених статтею 8 Римського статуту.

Як зазначає unian.ua, ратифікація дасть можливість Україні набути повноправного членства в МКС. Заступниця голови Офісу президента Ірина Мудра, ратифікація Римського статуту - одна з вимог вступу до ЄС. Також таке положення є у безпекових угодах з деякими країнами, зокрема Нідерландами та Німеччиною.

Зазначала, що участь України в МКС дозволить збільшити ефективність роботи суду щодо притягнення до відповідальності за злочини, які скоюють військові РФ.

Голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко зазначав, що ратифікація Римського статуту, на базі якого працює Міжнародний кримінальний суд в Гаазі, матиме мінімальний вплив на українських військових, які зараз боронять українську державу.

Він зауважив, що існує "міф про те, що це може негативним чином вплинути на наших військових". За його словами, є певні запобіжники, які дозволяють захистити наших військових.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале
Поделиться в Facebook
Последние новости