Як знайти свій е-лікарняний на вебпорталі електронних послуг ПФУ: покрокова інструкція
Пенсійний фонд нагадав українцям, що лікарняний може бути оформлений в електронному реєстрі листків непрацездатності на основі даних медичного висновку про тимчасову непрацездатність, створеного лікарем у медичному закладі та повідомив, як застрахованій особі переглянути е-лікарняний на вебпорталі електронних послуг ПФУ.
Листок непрацездатності формується у:
у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування є інформація про трудові відносини особи / повідомлення про прийняття працівника на роботу на дату початку періоду її непрацездатності;
в обліковій картці застрахованої особи зазначено коректні та актуальні відомості.
Водночас застраховані особи можуть не виходячи з дому перевірити статус формування е-лікарняного онлайн.
Алгоритм дій
Спочатку авторизуйтеся в особистому кабінеті електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua/ за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) або інтегрованої системи електронної ідентифікації (ID.GOV.UA) і натисніть кнопку "Увійти".
Потім оберіть у лівому боковому меню вкладку "Тимчасова втрата працездатності" та перейдіть у розділ "Мої листки непрацездатності".
Там перегляньте коротку інформацію про поточний листок непрацездатності. Розгорніть для детального ознайомлення та натисніть піктограму з галочкою.
У випадку, якщо інформація відображається, е-лікарняний створений успішно та буде доступний для вашого роботодавця.
Якщо дані е-лікарняного (період непрацездатності, найменування страхувальника тощо) зазначені правильно, то страхувальник сформує заяву-розрахунок для оплати лікарняного в кабінеті роботодавця на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.
Зазначається, що лікарняний набуває статусу «Готовий до сплати» через 7 днів після дати його закриття, а для лікарняних по вагітності та пологах – через 7 днів після дати відкриття.
Нагадаємо, в Україні активно обговорюють можливість скорочення декретної відпустки та створення умов, які дозволять жінкам поєднувати роботу з вихованням дітей. Це повинно позитивно вплинути як на заробітки жінок, так і на демографічну ситуацію.