У Харкові лунають вибухи: городян просять перебувати в укриттях. ОНОВЛЕНО

Зараз (о 15.30) у Харкові лунають вибухи. Російські війська знову атакують місто. Городян просять перебувати в укриттях.

Голова Харківської ОВА Олег Сінєгубов поперджає про небезпеку жителів міста та області.

"Щонайменше п’ять вибухів пролунало у Харкові після повідомлення Повітряних сил про пуски керованих авіаційних бомб російською тактичною авіацією у бік Харківщини", - пише Суспільне Харків.

Росіяни вдарили КАБом по Руській Лозовій, повідомив керівник Дергачівської громади Вячеслав Задоренко. Інформація щодо постраждалих та руйнувань встановлюється.

ОНОВЛЕНО

Згодом, о 16.09. Вячеслав Задоренко написав:

"Внаслідок бомбардування Руської Лозової уламкові поранення отримав літній чоловік 1956-го року народження. Наразі його стан стабільний, медики надають постраждалому необхідну допомогу. Також пошкоджено щонайменше одне приватне домоволодіння.

Окрім цього, близько 15:40 росіяни вдарили по селу Безруки. Влучання прийшлося по відкритій території, інформація про постраждалих та руйнування станом на зараз не надходила".

Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що обстріл прийшовся по району щільної житлової забудови.

"На місці одного з прильотів горять гаражі, у навколишніх будинках вибиті шибки, пошкоджено теплотрасу. На місці працюють усі відповідні служби. Місця потраплянь ворожих КАБів обстежуються".

Вже відомо, що пʼятеро людей поранені Також пошкоджено обʼєкт спортивної інфраструктури.

Українцям важливо пам'ятати про правило двох стін. Це правило описує безпечне приміщення в будинку, де можна сховатися від вистрілів та вибухів. Між людиною та вулицею повинно бути як мінімум дві стіни, а найкраще ще більше.

Перша стіна вбирає силу вибуху - вікно може розбитися або вся стіна може обвалитися. Друга стіна приймає на себе осколки. Отже, найбезпечніше місце в будинку - це кімната за двома стінами від вулиці без вікон. Це може бути коридор, передпокій або ванна, якщо вона знаходиться всередині квартири. А найнебезпечніші кімнати - бічні.

Монолітно-каркасні будинки мають міцні стіни і багато арматури, в них можна сховатися на сходовій клітині або в під'їзді. Панельні будинки менш стійкі.

Якщо повітряна тривога застала на вулиці, то необхідно швидко пройти до найближчого укриття (підземний перехід, станція метро, паркінг або бомбосховище); триматися якомога далі від споруд стратегічного значення або об'єктів критичної інфраструктури.

Для безпеки важливо встановити мобільний додаток "Повітряна тривога", щоб миттєво отримувати повідомлення про повітряну тривогу в обраному місті чи області України від системи цивільного захисту.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале
Поделиться в Facebook
Последние новости