WELT: Втрата Вугледара породжує питання до стратегії Києва
Захоплення Вугледара наразі дає сумнівні вигоди Росії, враховуючи ціну, за яку було здобуто це місто. Але і до стратегії України є питання.
Про це пише німецька газета WELT.
Видання зазначає, що за два з половиною роки війни окупанти здійснили кілька невдалих спроб взяти Вугледар штурмом, втративши при цьому кілька бригад і купу техніки. Зрештою трофеєм росіян стало геть зруйноване місто, де від довоєнних 14 тисяч мешканців залишилася заледве сотня.
“Напевно, це не схоже на визволення, яке хотів би бачити Кремль у даному випадку”, – пише автор публікації.
З військової точки зору здобуток росіян теж не такий очевидний. Хоча місто справді дає перевагу висоти, адже лежить на пагорбі та ще й має багатоповерхову забудову, наступати все одне доведеться самим росіянам. І робитимуть вони це у голому степу, який лежить далі на північ. А з погіршенням погоди робити це доведеться у суцільній багнюці.
Вугледар часто згадується, як точка, з якої ЗСУ могли заважати російським комунікаціям між окупованими частинами Донбасу і Кримом. Однак після невдалого наступу на Вугледар взимку 2022/2023 років Росія вирішила просто прокласти нову залізничну колію через Волноваху.
Разом з тим WELT ставить питання, наскільки неминучою для України була втрата Вугледара. Для операції в Курській області Київ накопичив війська, які можна було використати для оборони Вугледара.
“План зробити Путіна більш готовим до переговорів шляхом окупації частин російської території, здається, поки що не працює. Оптимісти в Києві, мабуть, відповіли б: “Фортеця Вугледар” виконала своє завдання і коштувала російській армії ресурсів на два з половиною роки. Тепер сподіваються, що путінські війська загрузнуть у багнюці українських степів. Найближчі місяці покажуть, чи вони праві”, – резюмує автор.
Нагадаємо, військове командування російської окупаційної армії ставились до іноземців, які підписали контракт Міністерством оборони РФ, як до тварин.