Скандал у Японії: політик закликав заборонити шлюб після 25 і видаляти матку жінкам після 30
Пропозиція про заборону шлюбу для жінок старших 25 років викликала хвилю обурення в Японії, пише Телеграм-канал "Осторожно, новости".
Зазначається, що лідер японської консервативної партії Наокі Хякута нещодавно висловив суперечливу пропозицію: заборонити жінкам виходити заміж після 25 років та розглядати можливість гистеректомії (видалення матки) після 30 років, щоб «стимулювати» народжуваність у країні. За словами політика, такі заходи могли б допомогти жінкам зосередитися на народженні дітей.
Радикальні ідеї з обмеженням доступу до освіти
Під час виступу на телебаченні Хякута також запропонував обмежити для жінок можливість вступу до університетів після 18 років. На його думку, такі заходи дозволили б направити увагу молодих жінок на створення сім’ї та народження дітей, що, за його словами, «допоможе повернути рівень народжуваності до належного рівня».
Реакція громадськості: політика звинувачують у жінконенависництві
Пропозиція викликала різку реакцію в японському суспільстві. Багато хто назвав ідеї Хякути радикальними, а самого політика — жінконенависником. Громадські активісти та лідери правозахисних організацій засудили такі пропозиції, зазначивши, що вони порушують права жінок на свободу вибору.
Вибачення з незвичним поясненням
Після шквалу критики Наокі Хякута вирішив попросити вибачення, назвавши свої пропозиції «науково-фантастичною сюжетною лінією». За його словами, ідеї були покликані не для реалізації, а для привернення уваги до необхідності трансформації соціальної структури. Політик підкреслив, що його намір полягав у тому, щоб спровокувати обговорення можливих наслідків падіння народжуваності в Японії.
Раніше повідомлялося, що російський диктатор Володимир Путін закликав переконати росіян народжувати по десять дітей, щоб розв'язувати проблему дефіциту кадрів. Деякі політики пропонують обмежити доступ жінок до вищої освіти, щоб стимулювати їх до народження дітей.
Повідомлялося, що росіянам проведуть масову перевірку здатності до народження дітей після різкого падіння рівня народжуваності.