Антибіотики перестають діяти: головна медична загроза нашого часу

Антибіотики — це незамінні ліки, які можуть врятувати життя. Проте їх неправильне використання може спричинити серйозну глобальну проблему — антибіотикорезистентність, яка загрожує здоров’ю кожного. Про це нагадує Всесвітній тиждень обізнаності про стійкість до протимікробних препаратів, що триває з 18 до 24 листопада, інформує МОЗ.

Що таке антибіотикорезистентність і чим вона небезпечна?

Антибіотикорезистентність виникає, коли бактерії стають несприйнятливими до ліків. Це означає, що антибіотики перестають діяти, залишаючи пацієнтів без ефективного лікування.

Дані ВООЗ свідчать про масштаб проблеми:

Особливі виклики під час війни

У період війни стійкість до антибіотиків становить додаткову загрозу. Військові з пораненнями чи інфекціями потребують ефективного лікування, але резистентність ускладнює процес одужання. Це створює додаткове навантаження на систему охорони здоров’я.

Чому виникає резистентність?

Основними причинами є:

Як запобігти проблемі?

Дотримання простих правил допоможе зменшити ризик розвитку резистентності:

Антибіотики — це потужний інструмент у боротьбі з інфекціями, але лише за умови їхнього правильного застосування. Дбайте про своє здоров’я та не займайтеся самолікуванням.

Раніше повідомлялося, що українці можуть оформити електронний лікарняний без необхідності відвідувати лікаря — усе можна зробити онлайн.

Важно! Материал подготовлен на основании актуальных научных и медицинских исследований и носит исключительно информационный характер. Данная информация не может быть основанием для установки диагноза или лечения. Если у вас проблемы со здоровьем, для установки диагноза обязательно обратитесь к врачу.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале
Поделиться в Facebook
Последние новости