Зеленський представив План внутрішньої стійкості України. ВІДЕО
У залі Верховної Ради сьогодні, 19 листопада, Президент Володимир Зеленський представив План внутрішньої стійкості України. Про це інформує глава уряду Денис Шмигаль у Телеграм.
Шмигаль зазначив, що план складає 10 пунктів спільної роботи задля створення сильної та міцної держави: єдність, фронт, зброя, гроші, енергетика, безпека, громади, людський капітал, культурний суверенітет, політика Героїв.
"Кожен пункт важливий для посилення стійкості, тож маємо вкотре продемонструвати згуртованість в реалізації цих задумів. Робити все від себе залежне, кожен на своєму місці — як важлива частинка єдиного механізму. Задля нашої перемоги й розбудови успішної та квітучої України", - йдеться у повідомленні.
Звернувшись до теми можливих мирних перемовин з Росією, президент України Володимир Зеленський повторив тезу про те, що Україна "не торгує суверенітетом" і не відмовиться від прав на всю свою територію.
Однак він наголосив, що відновлення територіальної цілісності України відбудеться після політичних змін у Москві.
"У вирішальні моменти – а вони будуть наступного року – ми маємо не допустити, щоб хтось у світі засумнівався у стійкості всієї нашої держави. На цьому етапі війни вирішується, хто дотисне. Або ми ворога, або ворог нас, українців. І європейців. І всіх у світі, хто хоче жити, і жити вільно й не підпорядковано якомусь одному диктатору", - зазначив Президент.
Зеленський підкреслив, що життєво важливим для всіх українців є право України на членство в НАТО.
Наступного року Україна виробить як мінімум 30 тисяч далекобійних дронів, заявив президент. Дрони компенсують відсутність артилерії в армії.
Президент також пообіцяв збільшити прямі кошти для бригад, щоби вони могли самостійно забезпечувати себе дронами.
Україна нарощує власне виробництво артилерійських снарядів. За минулий рік вже виробили 2,5 млн мінометних пострілів і снарядів для артилерії - калібрами від 60 до 155 мм.
Наступного року Україна виробить щонайменше 30 тисяч далекобійних дронів, зазначив президент. Поставлено завдання зробити щонайменше 3 тисячі крилатих ракет і ракет-дронів.
Говорячи про армію, президент заявив про необхідність зміни підходів до управління в ній.
Він позитивно оцінив роботу застосунку Армія+, яким вже скористалися 410 тисяч воїнів та анонсував створення офісу військового омбудсмена. Також, за його словами, міністерство оборони та військове командування мають представити нову систему контрактів для громадян, які не досягли віку мобілізації. Зеленський наголосив, що Україна не планує знижувати мобілізаційний вік.
Більш детальна розшифровка промови президента — у Телеграм-каналі глави держави 19.11.24.
Зазначимо, Російська Федерація офіційно оновила свою ядерну доктрину, розширивши умови для застосування ядерної зброї. Указ підписав російський диктатор Володимир Путін.
Згідно з опублікованими змінами, підставами для завдання ядерного удару тепер є:
- агресія проти Росії або її союзників з боку неядерної держави, якщо вона підтримується ядерною державою;
- масовані атаки на РФ неядерними засобами, включаючи безпілотні літальні апарати (БпЛА).
Цей документ ставить акцент на можливість застосування ядерної зброї навіть у відповідь на дії, які не пов’язані з ядерною загрозою.
Додамо, що заступник держсекретаря США в країнах Західної півкулі Брайан А. Ніколс офіційно підтвердив, що Білий дім дозволив Україні використовувати далекобійну зброю для ударів по території Росії.