95% звільнених полонених зазнали катувань у РФ: представник ГУР розкрив жахливі факти

Під час форуму "Геноцидальні практики рф в Україні: від Голодомору до російсько-української війни" представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов розкрив жахливі факти про систематичні порушення прав полонених, які практикуються в Росії. Про це інформує Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Масштаби порушень

Згідно з дослідженням експертів ООН, понад 95% звільнених з російського полону українських військовослужбовців піддавались тортурам або іншим порушенням Міжнародного гуманітарного права та Женевських конвенцій.

"У більшості випадків йшлось не про застосування сили з метою отримати інформацію. Це навмисні катування, щоб зламати опір людини, зламати особистість, принизити гідність та змусити відмовитись від всього, що цінне для цієї людини. Або зламати того, хто поруч із ним”, ― сказав Андрій Юсов.

Система катувань

Він підкреслив, що в Росії діє ціла система, спрямована на знущання з полонених.

"Катування проводять підготовлені "спеціалісти". Методи тортур описані, і за ними навчають людей, що є неприпустимим для будь-якої цивілізованої країни", — заявив Юсов.

Недоліки міжнародного контролю

Юсов звернув увагу на недостатню активність структур, які мали б контролювати дотримання гуманітарного права.

"Росія блокує роботу Міжнародного комітету Червоного Хреста, не допускає до місць утримання полонених, не залучає до обмінів. Водночас і сама позиція МКЧХ мала б бути значно більш проактивною", — зазначив він.

Робота над поверненням полонених

Попри ці складнощі, Україна продовжує працювати над звільненням своїх захисників та викрадених цивільних. З початку повномасштабного вторгнення відбулося вже 58 обмінів, у рамках яких додому вдалося повернути майже 4 тисячі українців.

"На жаль, про тисячі інших ще йдеться. І за них потрібно боротися: як за військових, так і за цивільних", — підсумував Юсов.

Ці факти вкотре підкреслюють необхідність міжнародного тиску на РФ для припинення порушень гуманітарного права та повернення всіх українців додому.

Нагадаємо, начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-лейтенант Кирило Буданов заявив, що російське керівництво розпочало підготовку до геноциду українського народу ще задовго до повномасштабного вторгнення в Україну. За його словами, підготовка до геноциду включала створення розстрільних списків, інструктажі щодо облаштування колективних могил та використання пересувних крематоріїв. До списків "небажаних осіб" планувалося включити вчителів української мови, ветеранів АТО, журналістів, науковців, письменників, священників Православної церкви України, а також громадських і політичних діячів.

Зазначимо, сьогодні, 23 листопада, в Україні вшановують День пам’яті жертв Голодоморів — національний день скорботи, що припадає на четверту суботу листопада. У цей день згадують мільйони українців, які стали жертвами штучно організованого голоду 1932-1933 років. Ця трагедія, спричинена сталінським режимом, була частиною репресивної політики, спрямованої на знищення українського селянства та національної ідентичності.

Крім того, Україна згадує жертви голодів 1921-1923 і 1946-1947 років, що також стали наслідком політики радянської влади.

Традиційно у цей день українці запалюють свічку у себе на підвіконні.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале
Поделиться в Facebook
Последние новости