Військові частини зможуть скаржитися на неякісні продукти через систему DOT-Chain
Військові частини отримали можливість повідомляти про постачання неякісних продуктів харчування через спеціалізовану ІТ-систему DOT-Chain. Ця інновація значно спрощує і прискорює процес подання скарг, забезпечуючи прозорість та контроль якості, інформує Міністерство оборони України.
Основні переваги системи:
Швидкість: час подачі та розгляду скарг скорочується у 2–3 рази.
Прозорість: автоматизація процесів дозволяє уникнути помилок та ускладнень.
Зручність: автоматичне завантаження даних із замовлення значно полегшує роботу військових частин.
Як це працює?
«DOT-Chain автоматично підтягує інформацію із замовлення. Військовим потрібно лише додати дані про неякісний товар. Система формує електронний документ, скорочуючи час роботи над рекламаціями», – пояснив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.
Перехід на електронний формат
До впровадження системи всі скарги оформлювалися виключно у паперовій формі, що вимагало багато часу та зусиль. Тепер завдяки DOT-Chain процес став значно простішим і ефективнішим.
Ця ініціатива є ще одним кроком у напрямку цифровізації та підвищення ефективності роботи військових частин у забезпеченні якості постачання.
Раніше Міністерство оборони повідомляло про нову модель забезпечення харчуванням ЗСУ. Головне завдання нового підходу – забезпечити кращу якість продукції, що постачається ЗСУ, та підвищити ефективність самого процесу забезпечення.
«З лютого 2025 року будуть діяти дві моделі паралельно: та, за якою ДОТ працює зараз, та нова пілотна модель. Такий підхід застосовується для забезпечення стійкості системи та безперервності процесу постачання. Трансформації в моделі харчування для військових мають підвищити ефективність постачання і водночас забезпечити дотримання високих стандартів якості продуктів», – зазначив тоді заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.
Пілот діятиме протягом року та покриватиме такі регіони, як м. Київ та Київську, Вінницьку, Житомирську, Черкаську, Кіровоградську області.
Основні зміни стосуються фінансової моделі взаємодії з постачальником, товарної моделі та процесу контролю якості.
Постачальник отримуватиме компенсацію вартості товару та плату за послуги (склад і транспорт) з урахуванням SLA – угоди про рівень послуг. Буде визначена та зафіксована гранична вартість каталогу
За більшістю видів продукції (75%) через відкриті закупівельні майданчики ДОТ обиратиме виробників, яких будуть контрактувати постачальники. За рештою категорій постачальники самостійно визначатимуть виробників-субпідрядників. ДОТ своєю чергою може заблокувати їх за невідповідність якості та за порушення норм доброчесності
Уся продукція буде проходити через розподільчий центр і лише потім відправлятися на військові частини. Це додатковий етап контролю якості, до якого будуть долучені фахівці ДОТ.
ДОТ застосовуватиме «чорний список» до постачальників та виробників – новий інструмент недопущення в майбутніх періодах участі в процесі забезпечення харчування ЗСУ тих суб’єктів, які вже мали до того порушення договірних зобов’язань.
«Ідея пілотної моделі в зміні філософії взаємодії з постачальниками й виробниками через зміну їх стимулів та відкритість умов співпраці. Саме такий підхід вбачаємо основою партнерства. Водночас наша головна мета – забезпечити підвищення рівня як якості продуктів, що отримують Збройні сили, так і ефективності самого процесу постачання. Щоб при дотриманні прозорих правил гри всі учасники процесу були зацікавлені в забезпеченні безперервного та якісного постачання ЗСУ», – зазначила Галина Літош, програмна директорка за напрямком харчування ДОТ.
Раніше ЗМІ писали, що у Міністерстві оборони України виник скандал, пов'язаний з харчуванням військових. Одна з лабораторій Міноборони дозволила постачання на фронт неякісної тушонки. Цей інцидент став ще одним свідченням відсутності реформ у системі харчування армії та проблем із закупівлею продуктів.
Нагадаємо, правоохоронці розкрили масштабну схему махінацій із закупівлею військової форми. У причетності підозрюють колишнього радника Міноборони, екснардепа та його сина.