Політична нестабільність у Південній Кореї: Міністр оборони подав у відставку

Міністр оборони Південної Кореї Кім Йон Хен подав у відставку. Він запропонував президенту Південної Кореї оголосити воєнний стан. Інформацію про це поширило агентство Yonhap.

Міністр заявив про свою відставку в офіційному повідомленні, яке було надіслано журналістам.

"Я беру на себе відповідальність за всі ситуації, пов’язані з воєнним станом, і висловлюю свою вдячність президенту", - заявив Кім Йон Хен.

Зазначимо, що 3 грудня 2024 року президент Юн Сок Йоль запровадив воєнний стан, обґрунтовуючи це необхідністю «захисту конституційного ладу» на тлі дій опозиційної Демократичної партії, яка має більшість у парламенті.

Про воєнний стан президент Юн оголосив в екстреному зверненні до нації. За його словами, щоб "усунути антидержавні елементи" та захистити країну від комуністичних сил Північної Кореї.

Своє звернення він почав зі слів про те, що парламент - Національні збори - домагається імпічменту низки міністрів, зокрема оборони та державної безпеки.

"Ця ситуація безпрецедентна не тільки для будь-якої країни у світі, а й з моменту заснування нашої країни", - заявив Юн.

Він також розкритикував бюджетний процес, у ході якого пропонується урізати витрати на основні функції держави, підтримку безпеки та боротьбу з поширенням наркотиків, що може перетворити Південну Корею на "наркотичний рай".
За його словами, опозиційна до нього Демократична партія скоротила бюджет на 2025 рік майже на 3 млрд доларів, забравши фінансування на реагування на стихійні лиха, соціальну допомогу, розробку газових родовищ і відклавши підвищення зарплат військовим. Поведінку депутатів він назвав "законодавчою диктатурою".

"Це явний антидержавний акт, спрямований на розв'язання громадянської війни шляхом зневаження конституційного порядку вільної Республіки Корея і підриву законних державних інститутів... Я оголошую воєнний стан, щоб захистити вільну Республіку Корея від загрози комуністичних сил Північної Кореї, викоренити пропівнічнокорейські антидержавні сили, а також захистити вільний конституційний порядок", - заявив Юн.

За допомогою воєнного стану він пообіцяв "нормалізувати країну якнайшвидше". "Такі заходи неминучі, не буде жодних змін у зовнішньополітичній позиції... Будь ласка, довіртеся мені", - звернувся президент до народу.

Зазначимо, воєнний стан запроваджується в умовах військової загрози або коли цивільна влада не здатна функціонувати. Як правовий режим допускає призупинення звичайних цивільних прав. Як правило, це тимчасовий режим, але може продовжуватися.

У своєму зверненні Юн послався на ст. 77 конституції, яка свідчить, що воєнний стан може бути введений "для задоволення військової необхідності або підтримки громадської безпеки".

Після оголошення воєнного стану, на вулицях Сеула з'явилася військова техніка, було призупинено роботу політичних партій, сили безпеки зайшли до парламенту. Попри присутність силовиків, депутатам вдалося ухвалити резолюцію, яка зобов'язує президента скасувати указ.

Ці події спричинили масові протести та заклики до відставки президента, що призвело до політичної нестабільності в країні.

Міністр оборони Південної Кореї Кім Йон Хен, який подав у відставку, наголосив, що всі військові, які виконували обов’язки, пов’язані з питаннями воєнного стану, виконували його вказівки, і додав, що "вся відповідальність лежить на ньому".

Раніше повідомлялося про масові протести в Грузії. Каїна опиняється на роздоріжжі між Європою і Росією.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале
Поделиться в Facebook
Последние новости