НАТО створює флот морських безпілотників для захисту критичної інфраструктури
Північноатлантичний альянс оголосив про розробку флоту морських безпілотних суден для моніторингу та захисту критично важливої підводної інфраструктури в акваторіях Балтійського і Середземного морів. Про це в інтерв’ю Defense News повідомив адмірал П’єр Вандьє, верховний головнокомандувач зі трансформації об’єднаних збройних сил НАТО.
Причини створення флоту
Адмірал зазначив, що потреба у створенні флоту виникла після пошкодження кількох підводних кабелів у європейських водах за останній рік. Останні інциденти, що сталися кілька тижнів тому, змусили керівництво НАТО замислитися над створенням системи постійного моніторингу як надводного, так і підводного простору.
Як працюватиме система
Вандьє порівняв нову ініціативу з міськими камерами спостереження, які використовують для фіксації злочинів у криміногенних районах. Спершу система буде орієнтована на спостереження за надводним простором, а надалі планується розширення її можливостей для роботи під водою.
Підтримка з боку НАТО
Ініціатива отримала схвалення центрального командування морських сил НАТО (MARCOM) та оперативного штабу альянсу (SACEUR). Хоча проєкт поки що не має офіційної назви, у робочих документах його називають "Флот БНС" (безпілотних надводних суден).
"США вже кілька років успішно використовують 59-ту оперативну групу в Перській затоці, тому технології для проєкту відомі та доступні. Питання радше в адаптації, ніж у створенні чогось нового", — підкреслив Вандьє.
Створення флоту морських безпілотників дозволить НАТО забезпечити надійний захист критичної підводної інфраструктури, уникнути нових пошкоджень та зберегти стабільність у регіонах. Проєкт спрямований на посилення безпеки у водах, які мають ключове значення для економіки та обороноздатності країн-членів альянсу.
Раніше повідомлялося, що екіпаж російського корабля у Балтійському морі здійснив обстріл сигнальними ракетами німецького військового гелікоптера, який виконував розвідувальну місію.
Крім того, ми писали, що Німеччина посилить контроль за трубопроводами та кабелями передачі даних у Балтійському морі. Також буде підсилено захист критичної інфраструктури за допомогою патрулів.