Погіршення погоди: мокрий сніг, ожеледь і дощі нaкриють Україну
11 грудня в Україні очікується волога та хмарна погода, спричинена впливом циклону та атмосферних фронтів. Про це повідомила синоптикиня Наталка Діденко.
Протягом дня по всій країні йтиме мокрий сніг і дощ. У західних та північних регіонах можливі ожеледь і налипання мокрого снігу, що значно ускладнить дорожню ситуацію. Синоптики попереджають водіїв про необхідність бути обережними через знижену видимість і слизькі дороги.
Температура повітря впродовж доби триматиметься близько нуля градусів. У південних областях прогнозують від +4 до +9 градусів, а в Криму можливе потепління до +12 градусів.
У Києві також очікуються опади у вигляді дощу та мокрого снігу, температура вдень залишатиметься на рівні близько нуля.
За прогнозом, 12 грудня кількість опадів зменшиться, але температура почне поступово знижуватися. З 13-14 грудня більшість регіонів України охоплять морози, тому слід заздалегідь подбати про теплий одяг. Потепління прогнозується з 15 грудня.
Нагадаємо, до кінця дня 10 грудня та протягом 11 грудня у західних, північних регіонах і Вінницькій області очікуються складні погодні умови. На дорогах прогнозується ожеледиця та налипання мокрого снігу. У зв’язку з цим оголошено І рівень небезпеки – жовтий. ДСНС України звертає увагу, що такі погодні умови створюють підвищену небезпеку для водіїв і пішоходів, а також можуть призводити до ускладнення руху транспорту, аварійних ситуацій і травмувань.
Прогноз погоди на 15 днів: нові технології
Нагадаємо, що Google DeepMind презентував GenCast — інструмент, який прогнозує погоду до 15 днів із неймовірною точністю. Цей штучний інтелект швидше та ефективніше аналізує дані про температуру, вологість і навіть рух тропічних циклонів.
Завдяки “ймовірнісному” підходу (ага, не магія), GenCast розглядає одразу кілька сценаріїв розвитку подій. Наприклад, від потужності вітру до потенційної загрози штормів. І тренували його на 40 роках даних від European Centre for Medium-Range Weather Forecasting.
GenCast обіграв традиційні методи прогнозів аж у 97,2% випадків! До речі, зробити прогноз йому треба лише 8 хвилин, тоді як класичним моделям — години. Це вже другий прорив DeepMind: минулорічний GraphCast «штовхнув» точність на новий рівень. Тепер GenCast — ще більше шансів уникнути погодних катастроф.
Хоча є моменти для покращення, наприклад, точність прогнозування інтенсивності штормів. Але навіть зараз — це величезний крок у майбутнє прогнозування.