"Закутайте шию, ніс і щоки в шарф": що чекати від погоди 13 грудня?
Україна перебуватиме під впливом антициклону Ernst, який витіснить залишки опадів і забезпечить суху погоду з можливими сонячними проясненнями. Проте не обійдеться без погодних викликів: синоптики прогнозують рвучкий вітер і посилення морозів.
Синоптикиня Наталія Діденко повідомила, що країна опиниться між антициклоном Ernst та нещодавнім циклоном, що спричинить рвучкий вітер. На заході він буде помірним, а на сході посилиться до штормового.
"Як я вже анонсувала, йде похолодання. Найближчої ночі очікується -2…-7°C, а вдень температура коливатиметься в межах -1…-6°C. Особливу увагу зверніть на ожеледицю — її стає більше! Обирайте неслизьке взуття і не поспішайте", — попередила синоптикиня.
Погода в Києві
У столиці очікується суха погода, подекуди навіть із сонцем. Проте не варто розраховувати на комфорт: сильний північно-західний вітер додасть відчуття холоду. Протягом доби температура триматиметься на рівні -3…-6°C.
"Закутуйте шию, ніс і щоки у шарф, бо вітер посилюватиме мороз. Одягайтеся багатошарово, тепер точно час дістати термобілизну!" — наголосила Наталія Діденко.
Додамо, що у п’ятницю синоптики радять утеплюватися і бути обережними на дорогах та тротуарах через можливу ожеледицю. А вже 14 грудня морози стануть ще відчутнішими, тому варто підготуватися до подальшого похолодання.
Прогноз погоди на 15 днів: нові технології
Нагадаємо, що Google DeepMind презентував GenCast — інструмент, який прогнозує погоду до 15 днів із неймовірною точністю. Цей штучний інтелект швидше та ефективніше аналізує дані про температуру, вологість і навіть рух тропічних циклонів.
Завдяки “ймовірнісному” підходу (ага, не магія), GenCast розглядає одразу кілька сценаріїв розвитку подій. Наприклад, від потужності вітру до потенційної загрози штормів. І тренували його на 40 роках даних від European Centre for Medium-Range Weather Forecasting.
GenCast обіграв традиційні методи прогнозів аж у 97,2% випадків! До речі, зробити прогноз йому треба лише 8 хвилин, тоді як класичним моделям — години. Це вже другий прорив DeepMind: минулорічний GraphCast «штовхнув» точність на новий рівень. Тепер GenCast — ще більше шансів уникнути погодних катастроф.
Хоча є моменти для покращення, наприклад, точність прогнозування інтенсивності штормів. Але навіть зараз — це величезний крок у майбутнє прогнозування.