Політична криза в Південній Кореї: президент не визнає імпічмент
У суботу, 14 грудня, парламент Південної Кореї ухвалив рішення про імпічмент президенту Юн Сок Йолю. Проте глава держави заявив, що не має наміру здаватися і боротиметься за своє політичне майбутнє. Про це повідомляє Reuters.
"Хоча я тимчасово зупиняюся, наша спільна подорож до майбутнього не повинна припинятися. Я ніколи не здамся", — заявив Юн.
Зазначається, що Конституційний суд розгляне рішення про відсторонення президента протягом шести місяців. Якщо суд ухвалить рішення про його відсторонення, у країні відбудуться позачергові вибори.
Юн Сок Йоль став другим поспіль президентом-консерватором Південної Кореї, якому оголосили імпічмент. У 2017 році імпічмент було оголошено президентці Пак Кин Хе, яка була відсторонена від посади.
У зв’язку з імпічментом президентські повноваження тимчасово перейшли до прем’єр-міністра Хан Дак Су. Він уже дав вказівку військовим посилити оборону країни для запобігання можливим провокаціям із боку Північної Кореї. Також він доручив міністру закордонних справ повідомити міжнародну спільноту про те, що зовнішня політика Південної Кореї залишається незмінною, а міністру фінансів — мінімізувати економічні ризики, спричинені політичною кризою.
Причиною імпічменту стало рішення президента Юн Сок Йоля оголосити воєнний стан 3 грудня, яке не було пов’язане з військовою загрозою. Воєнний стан тривав близько шести годин, після чого Юн вибачився перед громадянами.
Раніше повідомлялося, що у Грузії обрали президента без участі громадян і опозиції. Під будівлею парламенту в Тбілісі збираються протестувальники.
Також повідомлялося, що речник Кремля Дмитро Пєсков підтвердив, що Росія надала притулок колишньому лідеру Сирії Башару Асаду та його родині. Це рішення ухвалив президент РФ Володимир Путін.