"Зневажав українців": у Києві планують демонтаж пам’ятника Булгакову
Декомунізація та дерусифікація в Києві набирають обертів. У столиці міжвідомча робоча група розглянула черговий перелік об’єктів, які пропонують повністю або частково демонтувати, повідомляє sud.ua.
Як зазначили у КМДА, фахівці пропонують усунути ще шість об’єктів:
пам’ятники Михайлу Булгакову та Дмитру Мануїльському,
символічний знак «Київ – місто-герой» (із зображенням п’ятикутної зірки),
пам’ятний камінь на честь 100-ліття Леніна,
меморіальні дошки Петру Чайковському та з написом «У цьому будинку в період німецько-фашистської окупації (1941-1943 рр.) провадив роботу підпільний Шевченківський райком КП(б)У м. Києва».
Також підтримано рішення щодо збереження 7 окремих об’єктів із вилученням елементів радянської ідеології чи російської символіки з умовою корекції текстів або композицій.
Директор Департаменту територіального контролю міста Києва Михайло Буділов підкреслив, що на сьогодні, згідно з відповідним Переліком, уже прибрано близько половини пам’ятних об’єктів, пов’язаних з історією та культурою росії та срср, що підлягають усуненню з публічного простору міста. Але цей процес уповільнює відсутність достовірної інформації про балансоутримувачів.
Що стосується Михайла Булгакова, то як пише imi.org.ua, раніше експертна комісія зазначила, що російський та радянський письменник Михайло Булгаков – “імперець за світоглядом”, “затятий українофоб”.
“Письменник, незважаючи на роки життя в Києві, зневажав українців та їхню культуру, ненавидів українське прагнення до незалежності, негативно відгукувався про становлення Української держави та її очільників”, – йдеться у висновку.
Також, члени експертної комісії вважають, що Михайло Булгаков з-поміж усіх російських письменників того часу стоїть найближче до нинішніх ідеологем путінізму і кремлівського виправдання етноциду в Україні.
“Світоглядно був на позиціях російського імперіалізму, білогвардійщини, схвалював експансію російського комунізму”, – зауважує експертна комісія.
Експертна комісія зазначає, що ідеологічні акценти прози Булгакова “свідчать про упередженість автора до українського світу”.
“З позицій російської манії величі та обстоюючи єдину неподільну імперію він у творах не подає жодного позитивного персонажа-українця, пародіює чи глузливо перекручує українську мову, глузує з української автокефальної церкви, заперечує саме існування української нації”, – йдеться у висновку.
Також, зазначає комісія, Булгаков не визнавав існування української мови.
“Отже, Михайло Булгаков упереджено й виразно негативно ставився до всього українського – українців, їхньої мови, культури, права на власну державу тощо, а його творчість безпосередньо пов’язана з глорифікацією російської імперської політики та неприхованою українофобією. Присвоєння його імені географічним об’єктам, назвам юридичних осіб, об’єктам топонімії, а також встановлення на його честь пам’ятників та пам’ятних знаків в Україні було втіленням русифікації – складової російської імперської політики, спрямованої на нав’язування використання російської мови, пропагування російської культури як вищих порівняно з іншими національними мовами та культурами, витіснення з ужитку української мови, звуження українського культурного та інформаційного простору.
Раніше повідомлялося, що у Києві демонтували пам’ятник радянському льотчику Валерію Чкалову.