Компенсації за зруйноване майно: в Україні змінено процедуру виплат
Верховна Рада України прийняла законопроєкт №11161, який спрощує процес надання компенсацій за пошкоджене чи знищене майно в зонах активних бойових дій та на тимчасово окупованих територіях.
За це рішення проголосували 292 народні депутати. Про це повідомив Павло Фролов, голова ТСК Верховної Ради з питань захисту прав ВПО та інших осіб, пише sud.ua.
Так, згідно з ухваленим документом, майно, яке знаходиться в тимчасово окупованих територіях або в зонах бойових дій після 24 лютого 2024 року і обстеження якого неможливе, вважається знищеним і підлягає компенсації в рамках програми єВідновлення.
Компенсація буде надаватися лише за умови, що особа, яка подає заяву, протягом останніх двох років проживає в Україні. Водночас, отримавши компенсацію, особа повинна відмовитися від права власності на таке майно на користь держави або громади та передати право вимоги до Росії щодо відшкодування збитків.
Порядок отримання компенсації, а також типові форми заяв та декларацій щодо проживання в Україні буде встановлювати Уряд.
Раніше повідомлялося, що сім'ям загиблих військових доводиться боротися за компенсацію. Суд пояснив як захистити права.
Нагадаємо, що від 29 березня в Україні розширено коло осіб, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги за загиблих військових. Серед них - жінка або чоловік, з яким загиблий (померлий) проживали разом, але не перебували у шлюбі, якщо спільне проживання встановлено рішенням суду, що набрало законної сили.
Також ми писали, що учасники бойових дій з числа цивільних осіб, які стали на захист України на початку повномасштабного вторгнення Росії, але не були оформлені до офіційних військових чи правоохоронних структур, зможуть отримувати пенсії на рівні з військовослужбовцями. Родини загиблих добровольців також матимуть право на пенсії по втраті годувальника, прирівняні до виплат родинам загиблих військових.
Крім того, Кабінет Міністрів України прийняв рішення, яке дозволяє родинам полонених ветеранів війни та зниклих безвісти за особливих обставин користуватися їхніми пільгами.