Росіяни залишаються без YouTube: доступ лише через платний VPN
У Росії доступ до YouTube суттєво обмежений — близько 80% громадян більше не можуть користуватися платформою. За даними російських пабліків, кількість переглядів відео впала до 20% від звичного рівня.
Причина полягає у блокуванні платформи без використання VPN. Навіть із безкоштовними версіями VPN доступ до YouTube можливий лише протягом однієї хвилини, після чого він переривається. Стабільна робота платформи можлива лише через платні VPN-сервіси.
Раніше Роскомнадзор оголосив про можливість «прийняття заходів» проти YouTube через, як заявляється, «порушення російського законодавства» та «неповагу до Росії та її громадян».
Чутки про плани російської влади обмежити роботу YouTube ходили ще з 2022 року, після того як були заблоковані майданчики Instagram і Facebook. Тоді кількість їх користувачів знизилася (Instagram у 5,7 разу до 6,8 млн на день, Facebook – у 6,5 разу до 1,4 млн). російська влада неодноразово вводила обмеження і на доступ до YouTube, мотивуючи це необхідністю боротьби з екстремізмом і поширенням недостовірної інформації та «зношуванням обладнання Google, яке не оновлювалося після виходу компанії з росії через війну в Україні».
Вочевидь, що путінський режим застосовує обмеження роботи YouTube для контролю над інформаційним простором, тобто блокування небажаної для кремлівської влади інформації, що поширюється американським відеохостингом та має суттєве охоплення в росії.
Російська влада роками інвестувала в розвиток власних сервісів – «Платформа», RuTube, «VK відео» та домена ytonline.ru, що дублюють вміст американського відеохостингу та дозволяють фільтрувати відеоконтент, приховуючи від росіян небажаний, на думку режиму, продукт.
Нагадаємо, раніше в "Ростелекомі" безсоромно заперечували втручання російської влади, стверджуючи, що проблеми з доступом до YouTube виникли самі собою.
Зазначимо, що Роскомнагляд обмежив доступ до месенджера Viber на території Росії. Причиною блокування названо порушення вимог російського законодавства щодо організаторів поширення інформації.