Новий рік зустріне українців весняним подихом

На українців у перші дні 2025 року чекає нетипово тепла для зими погода. Про це повідомила метеоролог і синоптик Наталка Діденко у своїй публікації на Facebook.

Погода на Новий рік

1 січня 2025 року в Україні очікується температура повітря від +5 до +9 градусів тепла. У південних областях стовпчики термометрів піднімуться до +9…+12 градусів.

У Києві в новорічну ніч прогнозується від +1 до +3 градусів, а вдень температура сягатиме +5…+7 градусів. За словами Діденко, погода буде без опадів, але вітер стане рвучким, із поривами до 15-20 м/с.

Що очікувати після свята

2 січня температура ще більше підвищиться. У багатьох регіонах України синоптики прогнозують від +9 до +14 градусів. Проте сильний вітер, який матиме західний напрямок і пориви до 15-20 м/с, підсилюватиме відчуття весняного тепла.

"Будьте обережні, враховуйте силу вітру під час планування активностей", – застерегла Діденко.

Похолодання наприкінці тижня

Проте тепла погода протримається недовго. Уже 3-4 січня в Україну повернуться морози, які принесуть помітне похолодання. Подробиці щодо температур і погодних умов у ці дні поки уточнюються.

Порада від синоптика

За словами Наталки Діденко, початок нового року стане ідеальним часом для прогулянок і святкового настрою. Але вона радить бути обережними через сильний вітер, який може створювати небезпеку, особливо у відкритих місцевостях.

Прогноз погоди на 15 днів: нові технології

Нагадаємо, що Google DeepMind презентував GenCast — інструмент, який прогнозує погоду до 15 днів із неймовірною точністю. Цей штучний інтелект швидше та ефективніше аналізує дані про температуру, вологість і навіть рух тропічних циклонів.

Завдяки “ймовірнісному” підходу (ага, не магія), GenCast розглядає одразу кілька сценаріїв розвитку подій. Наприклад, від потужності вітру до потенційної загрози штормів. І тренували його на 40 роках даних від European Centre for Medium-Range Weather Forecasting.

GenCast обіграв традиційні методи прогнозів аж у 97,2% випадків! До речі, зробити прогноз йому треба лише 8 хвилин, тоді як класичним моделям — години. Це вже другий прорив DeepMind: минулорічний GraphCast «штовхнув» точність на новий рівень. Тепер GenCast — ще більше шансів уникнути погодних катастроф.

Хоча є моменти для покращення, наприклад, точність прогнозування інтенсивності штормів. Але навіть зараз — це величезний крок у майбутнє прогнозування.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале
Поделиться в Facebook
Последние новости