Весна у січні: коли Україну накриє похолодання
У понеділок, 8 січня, Україна продовжує насолоджуватися теплою зимою. Стовпчики термометрів у багатьох регіонах піднімуться до весняних показників, а місцями можливі дощі з мокрим снігом. Похолодання очікується лише з 11 січня, проте й воно буде помірним.Про це повідомила синоптикиня Наталка Діденко
Прогноз на 8 січня
Протягом дня температура повітря становитиме:
- на заході: +9…+11 градусів,
- у центрі: +7…+12 градусів,
- на півдні: +9…+14 градусів,
- на решті території: +4…+9 градусів.
Ніч принесе дощі у західні області, поблизу Карпат можливий мокрий сніг. Вдень опади очікуються лише в Карпатах, а до вечора дощі та мокрий сніг можуть поширитися на західні й північні регіони. Вітер залишиться південно-західним, рвучким і часом сильним.
У Києві 8 січня погода буде теплою:
- вночі: +2…+4 градуси,
- вдень: +5…+7 градусів.
Більшу частину дня у столиці буде сухо, але ввечері прогнозується дощ.
Прогноз на 9-10 січня
Протягом цих днів в Україні триватиме тепла погода. Температура вдень залишатиметься на рівні +4…+14 градусів залежно від регіону. Опади малоймовірні, погода переважно суха.
Похолодання з 11 січня
Починаючи з середи, в Україну повернеться зимовий характер погоди. Вночі температура опуститься до невеликих "мінусів", а вдень коливатиметься від -2 до +3 градусів.
Українці продовжують адаптуватися до святкування Різдва за новим календарем, приймаючи ці зміни кожен у своєму темпі. Проте навіть такі незвичні зміни, як аномальне тепло в січні, дають змогу відчути, що зима все ще має сюрпризи.
Прогноз погоди на 15 днів: нові технології
Нагадаємо, що Google DeepMind презентував GenCast — інструмент, який прогнозує погоду до 15 днів із неймовірною точністю. Цей штучний інтелект швидше та ефективніше аналізує дані про температуру, вологість і навіть рух тропічних циклонів.
Завдяки “ймовірнісному” підходу (ага, не магія), GenCast розглядає одразу кілька сценаріїв розвитку подій. Наприклад, від потужності вітру до потенційної загрози штормів. І тренували його на 40 роках даних від European Centre for Medium-Range Weather Forecasting.
GenCast обіграв традиційні методи прогнозів аж у 97,2% випадків! До речі, зробити прогноз йому треба лише 8 хвилин, тоді як класичним моделям — години. Це вже другий прорив DeepMind: минулорічний GraphCast «штовхнув» точність на новий рівень. Тепер GenCast — ще більше шансів уникнути погодних катастроф.
Хоча є моменти для покращення, наприклад, точність прогнозування інтенсивності штормів. Але навіть зараз — це величезний крок у майбутнє прогнозування.