У Києві зареєстровано перший випадок зараження метапневмовірусом

У Києві зареєстровано перший лабораторно підтверджений випадок захворювання на метапневмовірус (HMPV), повідомляє Київський міський центр контролю та профілактики хвороб.

Медики відзначають, що метапневмовірус не є новим для України, оскільки вперше його описали ще у 2001 році в Нідерландах. Цей вірус циркулює в Україні протягом кількох епідемічних сезонів, і до цього часу не було зафіксовано випадків з летальними наслідками серед пацієнтів.

У разі наявності симптомів грипу та ГРВІ, кияни, за бажанням, можуть звернутись до Центру та пройти відповідне тестування.

Найбільш дієві заходи профілактики:

регулярно мити руки з милом
уникати контактів із хворими людьми
дотримуватися етикету кашлю (прикривати рот серветкою чи згином ліктя)
періодично провітрювати приміщення.

Як пояснює інфекціоністка Ольга Голубовська, метапневмовірус людини (HMPV) може спричиняти захворювання верхніх і нижніх дихальних шляхів у людей будь-якого віку, особливо серед маленьких дітей, людей похилого віку та людей з ослабленою імунною системою. Виявлений у 2001 році HMPV належить до родини Pneumoviridae разом із респіраторно-синцитіальним вірусом (RSV).
«Зараження відбувається крапельним шляхом, епізоди можуть повторюватись протягом життя. Захворювання частіше є легким (нежить, кашель), але може бути тяжким із розвитком фульмінантної (та, що швидко прогресує) дихальної недостатності. Останній варіант раніше спостерігався у пацієнтів з ослабленим імунітетом, після трансплантації легенів тощо», - вказує професор.

Орієнтовний інкубаційний період – від 3 до 6 днів, а середня тривалість захворювання може змінюватися залежно від тяжкості, в середньому 7-10 днів. HMPV найбільш активний в помірному кліматі протягом пізньої зими та навесні.

Нагадаємо, у випадку, якщо поблизу немає аптеки, або є, але ви ніяк не знайдете необхідного, то необхідні препарати можна замовити з безкоштовною доставкою через «Укрпошта. Аптека». У Міністерстві охорони здоров’я розповіли, що можна замовити як безрецептурні препарати (≈10 тис. найменувань), так і ті, що за програмою «Доступні ліки».

Важно! Материал подготовлен на основании актуальных научных и медицинских исследований и носит исключительно информационный характер. Данная информация не может быть основанием для установки диагноза или лечения. Если у вас проблемы со здоровьем, для установки диагноза обязательно обратитесь к врачу.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале
Поделиться в Facebook
Последние новости