Сніг, ожеледиця та морози: Україну накриє зимовий апокаліпсис
Завтра, у неділю, 12 січня, в Україні прогнозується похолодання та невеликий сніг у більшості регіонів. Температура повітря продовжить знижуватися, а на дорогах очікується ожеледиця. Про це повідомляє "Укргідрометцентр".
Прогноз на 12 січня
У неділю, 12 січня, сніг йтиме в західних, східних, південно-східних та північних областях. Температура вночі складе -1...-6°, вдень очікується від -2° до +3°. На дорогах країни, крім південних та південно-східних регіонів, прогнозується ожеледиця. Вітер південно-західний, з переходом на північно-західний, швидкістю 5-12 м/с.
Прогноз на 13 січня
У понеділок, 13 січня, у більшості регіонів України можливий невеликий сніг. На півдні країни — мокрий сніг із температурою до +6° вдень. Температура вночі опускатиметься до -3...-8°, а вдень у більшості областей буде в межах -2...+3°.
Тенденція на 14-15 січня
На початку наступного тижня холод стане більш відчутним через вплив поля підвищеного тиску. Вночі можливі морози, а вдень переважатиме хмарна погода із проясненнями. У вівторок, 14 січня, опади малоймовірні, за винятком північних регіонів, де можливий невеликий сніг.
Рекомендації для українців
Українців закликають бути обережними на дорогах через можливу ожеледицю та враховувати зміни погоди при плануванні поїздок. Подбайте про утеплення житла та транспортних засобів, адже прохолодна погода триватиме ще кілька днів.
Прогноз погоди на 15 днів: нові технології
Нагадаємо, що Google DeepMind презентував GenCast — інструмент, який прогнозує погоду до 15 днів із неймовірною точністю. Цей штучний інтелект швидше та ефективніше аналізує дані про температуру, вологість і навіть рух тропічних циклонів.
Завдяки “ймовірнісному” підходу (ага, не магія), GenCast розглядає одразу кілька сценаріїв розвитку подій. Наприклад, від потужності вітру до потенційної загрози штормів. І тренували його на 40 роках даних від European Centre for Medium-Range Weather Forecasting.
GenCast обіграв традиційні методи прогнозів аж у 97,2% випадків! До речі, зробити прогноз йому треба лише 8 хвилин, тоді як класичним моделям — години. Це вже другий прорив DeepMind: минулорічний GraphCast «штовхнув» точність на новий рівень. Тепер GenCast — ще більше шансів уникнути погодних катастроф.
Хоча є моменти для покращення, наприклад, точність прогнозування інтенсивності штормів. Але навіть зараз — це величезний крок у майбутнє прогнозування.