Мексика не прийняла літак із депортованими зі США: дипломатичний скандал?
Мексиканський уряд відмовився прийняти військовий літак США, який перевозив депортованих мігрантів. Це рішення ухвалили на тлі нових обмежень у міграційній політиці Сполучених Штатів. Про це повідомляє NBC News.
Американські чиновники повідомили, що два військові літаки США C-17 із депортованими мігрантами на борту вирушили до Гватемали, тоді як третій, який мав приземлитися в Мексиці, так і не вилетів. Причини відмови Мексики прийняти рейс поки що залишаються невідомими.
Представник Білого дому заявляв, що "проблема була адміністративною і швидко вирішилась". Водночас прессекретар Білого дому Кароліна Левітт повідомила, що "вчора Мексика прийняла рекордні чотири депортаційні рейси за один день".
Уряд Мексики, очолюваний президенткою Клаудією Шейнбаум, розкритикував "односторонні дії" адміністрації Трампа, зокрема політику "залишатися в Мексиці", яка передбачає, що мігранти повинні залишатися на території країни, поки розглядаються їхні запити на отримання притулку в США.
Мексика наголосила, що будь-яке перевезення депортованих до іншої країни вимагає співпраці та поваги до її суверенітету.
Слід зазначити, що Сполучені Штати Америки (США) офіційно перейменували Мексиканську затоку на Американську, повідомило 24 січня міністерство внутрішніх справ.
Перейменування пояснили тим, що затока є одним з "найважливіших активів в історії та економіці" США, і була "критично важливою артерією для американської торгівлі, виробництва енергії та морської індустрії".
"Ці зміни підтверджують відданість нації збереженню надзвичайної спадщини Сполучених Штатів і гарантують, що майбутні покоління американців будуть вшановувати спадщину своїх героїв та історичні надбання", - йдеться у повідомленні.
Раніше на заяву президента США Дональда Трампа про намір перейменувати Мексиканську затоку відреагувала президентка Мексики Клаудія Шейнбаум. Вона запропонувала назвати територію США, яка раніше була частиною Мексики, "Мексиканською Америкою".
Нагадаємо, у США ухвалили рішення про призупинення низки імміграційних програм, що дозволяли іноземцям тимчасово оселитися в країні.