ВПО можуть отримати допомогу на оренду житла – стартував прийом заявок
![субсидія](https://from-ua.org/upload/articles/2025/01/29/xlarge/1738158989_4222.webp)
Внутрішньо переміщені особи можуть подавати заявки на отримання субсидії на оренду житла. Новий механізм підтримки спрямований на допомогу сім’ям, які найбільше потребують фінансової підтримки, стартував сьогодні, 29 січня. Про це повідомили в Мінсоцполітики.
Субсидію можуть отримати ВПО, які:
- виїхали з окупованих територій або зон бойових дій, не мають власного житла в умовно безпечних регіонах, а їхнє помешкання знищене чи непридатне для проживання;
- хочуть орендувати житло, але не мають достатньо коштів;
- вже орендують житло та витрачають на це значну частину доходу.
Основні умови для отримання субсидії:
- орендар і орендодавець не повинні бути родичами;
- заявник не отримує допомогу на проживання;
- власник житла не отримує компенсацію за програмою «Прихисток».
Водночас родина ВПО може одночасно користуватися цією субсидією та субсидією на житлово-комунальні послуги.
Як можна буде оформити субсидію на оренду?
- офлайн – у найближчому сервісному центрі ПФУ або центрі надання адміністративних послуг
- онлайн – через портал електронних послуг ПФУ або мобільний додаток (з використанням електронного підпису, він має бути і у власника житла, і у ВПО)
Які документи будуть необхідні?
- договір найму (за встановленою формою);
- заява (за встановленою формою);
- за потреби, копії документів, що підтверджують повноваження законного представника, опікуна, піклувальника, батьків-вихователів або інші документи, що підтверджують якісь особливі обставини.
Документи подаються особисто власником житла і внутрішньо переміщеною особою. Але, якщо власник житла проживає в іншому регіоні або за кордоном, можна скористатися електронною формою подачі докуметів через веб-портал електронних послуг або мобільний додаток ПФУ (використавши електронний підпис).
Крім того, підписати заяву та договору найму від імені власника житла може його законний представник на підставі довіреності.
Нагадаємо, Координаційний центр з надання безоплатної правової допомоги повідомив, що для переселенців передбачена спрощена процедура отримання статусу безробітного. Статус та виплати можна отримати без підтвердження страхового стажу, але розмір виплат буде знижений.