Обіцяла інсульт за гроші: у Києві жінка пропонувала «відкосити» від армії
У Києві викрито жінку, яка за 6 тисяч доларів обіцяла допомогти військовозобов'язаному уникнути мобілізації. Вона пропонувала чоловіку домовитися з лікарями про встановлення фіктивного діагнозу «перенесений інсульт», що дозволило б йому бути визнаним непридатним до військової служби та знятим з обліку. Жінку затримали одразу після одержання грошей, і їй уже повідомлено про підозру, повідомляє Київська міська прокуратура.
"Встановлено, що чоловік у приватній розмові поскаржився знайомій, що через війну він, як всі інші чоловіки, не може вільно виїжджати за кордон, оскільки є військовозобов’язаним. На що жінка повідомила, що все легко виправити. Мовляв, вона має знайомих в одній з комунальних лікарень та може домовитися про встановлення йому потрібного діагнозу, приміром, зазначити у його документах перенесений інсульт, завдяки чому чоловік буде визнаний непридатним до військової служби та знятий з військового обліку. Свою «допомогу» киянка оцінила у 6 тис. доларів США. Її затримали одразу після одержання грошей. Підозрюваній вже обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внести заставу",- йдеться у повідомленні.
За процесуального керівництва Подільської окружної прокуратури повідомлено про підозру киянці, яка за гроші обіцяла військовозобов’язаному домовитись у лікарні про встановлення діагнозу, що надалі допоможе його бути визнаним непридатним до військової служби (ч.3 ст. 369-2 КК України).
Раніше повідомлялося, що у Львові розгорівся скандал після того, як у мережі з’явилось відео, на якому військові ТЦК тягнуть напівбосого чоловіка до службового буса.