Молдова готується розірвати з СНД базовий принцип: що відбувається
Уряд Молдови робить крок до різкої зміни відносин з державами СНД. За даними Newsmaker, МЗС країни підготувало проект про денонсацію угоди 1992 року, яка дозволяла громадянам держав СНД вільно перетинати кордони один одного без віз.
Йдеться про документ, підписаний у Бішкеку після розпаду СРСР. Його скасування може призвести до введення візового режиму для громадян Росії та інших країн СНД, на яких поширювалася угода.
Проект розглянуть 12 листопада на засіданні уряду. Якщо його схвалять, наступний етап — парламент.
Того ж дня влада Молдови планує вийти ще з низки угод в рамках СНД. Зокрема, йдеться про скасування документів про співпрацю в сфері хімії та нафтохімії (1994), використання скрапленого природного газу (1995), а також в галузі екології та захисту навколишнього середовища (1992). Набір інших угод поки не уточнюється, але, судячи з тенденції, Кишинів системно згортає зв'язки, успадковані від пострадянської інтеграції.
Такий крок стане ще одним сигналом відходу Молдови від простору СНД і зміцнення її руху в бік Європи.