Корупція у військово-лікарських комісіях: у Дніпрі розкрили схему продажу "непридатності"
У Дніпрі поліція скерувала до суду обвинувальний акт щодо організатора схеми ухилення від мобілізації та його спільника. Про це повідомляє From-UA.org з посиланням на Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України.
Схему організував мешканець Дніпра. Використовуючи корупційні зв'язки у військово-лікарських комісіях та міських лікарнях, він забезпечував "клієнтів" лікарськими довідками з фіктивними діагнозами. Це дозволяло їм отримати статус непридатних до служби, уникнути мобілізації та виїхати за кордон. Вартість послуги — 20 000 доларів. У схемі йому допомагав спільник — 40-річний дніпрянин. Організатор координував фінансові питання: від узгодження суми до передачі пакета документів.
У листопаді 2025 року правоохоронці за силової підтримки роти поліції особливого призначення затримали посередника безпосередньо під час отримання першого траншу — 10 000 доларів. Також затримали організатора. Під час обшуків вилучили понад 1 млн гривень готівкою, медичні документи щодо шістьох військовозобов'язаних, люксові годинники та чорнові записи. Обом повідомили про підозру.
Нині обвинувальні акти скеровано до суду за статтею про незаконне переправлення осіб через державний кордон України — фігурантам може загрожувати до дев'яти років позбавлення волі. Процесуальне керівництво здійснювала Дніпропетровська обласна прокуратура.
Нагадаємо, From-UA.org повідомляло, що ДБР завершило розслідування щодо керівника одного з районних центрів комплектування Івано-Франківщини та трьох його підлеглих, які били і принижували військовозобов'язаних.