Переговори на межі зриву: різкі заяви Трампа обурили іранських дипломатів

Черговий раунд міжнародних консультацій щодо безпеки на Близькому Сході опинився під загрозою повного зриву через безпрецедентне загострення риторики між лідерами держав. Спроби Вашингтона вести діалог з позиції абсолютної сили та прямих військових погроз викликали негайну деструктивну реакцію з боку Тегерана.

Офіційна урядова делегація Ісламської Республіки Іран, яка бере участь у мирних переговорах у Швейцарії, висловила рішучий дипломатичний протест американським представникам. За інформацією телеканалу CNN, який посилається на офіційну заяву іранського державного телеканалу Press TV у соціальній мережі X, іранська сторона вкрай обурена публічним тиском з боку Білого дому.

«Іранська делегація висловила протест американській стороні й наразі розглядає варіанти належної відповіді на нещодавні усні погрози Дональда Трампа», — йдеться в ній. Причиною такого жорсткого демаршу стало ексклюзивне інтерв’ю американського лідера, в якому він допустив прямі образи та пообіцяв застосувати радикальні військові сценарії.

Американський президент у телефонному ефірі Fox News категорично заявив, що Пентагон готовий здійснити силовий захоплення Ормузької протоки, якщо Тегеран відмовиться припинити свої ядерні розробки.

Трамп не соромився у висловлюваннях, звертаючись безпосередньо до дипломатів, які перебували у Швейцарії: «Закрийте його, і у вас не буде країни. Ви навіть не повернетеся до своєї проклятої країни».

З огляду на різкий характер висловлювань, журналісти CNN уже надіслали офіційний запит до адміністрації президента США з вимогою роз’яснити офіційну позицію Білого дому та оприлюднити юридичні й військові параметри потенційного «захоплення протоки». Двосторонній меморандум, який мав стабілізувати ситуацію на 60 днів, тепер знаходить у критичній залежності від здатності сторін знизити градус взаємних звинувачень.

Редактор: Інна Волева
Поділитися у Facebook
Останні новини