Справу експоліцейського, який вимагав хабар у підприємця, передали до суду

Колишній правоохоронець та його спільник вимагали у підприємця 25 тисяч доларів США за те, щоб не створювати перешкод його бізнесу. Про це повідомляє From-UA.org з посиланням на ДБР.

Працівники ДБР за сприяння керівництва Національної поліції завершили досудове розслідування у цій справі. Обвинувальний акт уже скеровано до суду.

Фігурантів затримали ще у жовтні 2025 року. Як з'ясувало слідство, колишній правоохоронець знав про розслідування кримінального провадження щодо незаконного виготовлення алкогольної продукції — і вирішив скористатися цим для власної вигоди. Він зажадав від одного з фігурантів справи 25 тисяч доларів, пообіцявши вплинути на хід розслідування і не заважати його діяльності. А надалі планував отримувати від підприємця ще по 10 тисяч гривень щомісяця.

Щоб самому не "світитися", експоліцейський підключив знайомого — той організував зустріч із підприємцем і забрав у нього гроші.

Передача 25 тисяч доларів відбулася на одній із автозаправних станцій у Києві.

Обом фігурантам інкримінують одержання неправомірної вигоди за вплив на рішення особи, уповноваженої на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 369-2 КК України).

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 8 років із конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво у справі здійснювала Київська обласна прокуратура.

Нагадаємо, From-UA.org повідомляло, що НАБУ і САП скерували до суду обвинувальний акт стосовно власника групи «Фінанси і кредит». Його обвинувачують у наданні неправомірної вигоди голові та суддям Верховного Суду в обмін на ухвалення рішення на його користь у господарській справі.

Поділитися у Facebook
Останні новини