Камінь для пам'ятників добували з порушеннями та продавали за заниженими цінами
Колишній начальник одного з підрозділів казенного підприємства «Кіровгеологія» завдав державі збитків на понад 69 млн гривень. Про це повідомляє From-UA.org з посиланням на ДБР.
За даними слідства, посадовець організував незаконний видобуток габро — цінної кам'яної породи, яку використовують для виготовлення пам'ятників, облицювальних плит та інших виробів із природного каменю. Роботи проводили на ділянках родовища, які не передбачала проєктна документація і які не входили до меж спеціального дозволу на користування надрами. Вартість незаконно видобутої сировини оцінюють у понад 47 млн гривень.
Крім того, фігурант запровадив продаж частини видобутої продукції за штучно заниженими цінами. Для цього у внутрішні документи підприємства включили окрему категорію продукції, яка фактично дозволяла продавати камінь значно дешевше за реальну вартість. Через це державному підприємству завдали збитків ще на понад 22 млн гривень.
Колишньому керівнику повідомили про підозру у незаконному видобуванні корисних копалин загальнодержавного значення та розтраті майна в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 240, ч. 5 ст. 191 КК України).
Санкції статей передбачають до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Досудове розслідування триває. Слідчі встановлюють усіх причетних до незаконної схеми, а також вживають заходів для відшкодування збитків, завданих державі.
Процесуальне керівництво у справі здійснює Офіс Генерального прокурора.
Нагадаємо, From-UA.org повідомляло, що посадовця Міноборони підозрюють у розкраданні коштів на харчуванні для армії.