На Дніпропетровщині судитимуть правоохоронців, які катували людину, аби вибити покази
Двоє колишніх правоохоронців з Дніпропетровщини катували чоловіка, намагаючись змусити його зізнатися у злочині, якого він не визнавав. Про це повідомляє From-UA.org з посиланням на ДБР.
Працівники ДБР за сприяння Національної поліції завершили досудове розслідування у цій справі. Обвинувальний акт уже скеровано до суду.
За даними слідства, у червні 2024 року правоохоронці прибули на виклик до одного з домоволодінь у Дніпровському районі області, де сталася бійка із застосуванням ножа. З'ясовуючи обставини, вони встановили, що власник будинку поранив іншого чоловіка та пояснював свої дії необхідною обороною.
Замість того, щоб неупереджено перевірити всі обставини події, фігуранти вирішили силою домогтися від чоловіка зізнання у замаху на вбивство. Вони одягнули на нього кайданки, повалили на землю і тривалий час били руками й ногами, вимагаючи підтвердити вигідну їм версію подій.
Через побиття потерпілий отримав численні травми — зокрема перелом ребра і тяжке ушкодження грудної клітки, яке загрожувало його життю.
Після цього чоловіка доставили до відділку, де він під тиском дав потрібні правоохоронцям показання. Уже наступного дня його у важкому стані госпіталізували до реанімації.
Колишніх правоохоронців обвинувачують у катуванні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, та умисному заподіянні тяжких тілесних ушкоджень (ч. 3 ст. 127, ч. 1 ст. 121 КК України).
Санкції статей передбачають до 12 років позбавлення волі.
Процесуальне керівництво у справі здійснювала Дніпропетровська обласна прокуратура.