Зупинилося нафтове серце Росії: у ХМАО, де видобувають 40 % нафти, запровадили обмеження на АЗС. ВІДЕО
Системне знищення нафтопереробної інфраструктури країни-агресора силами технологічних підрозділів України спровокувало масштабну ланцюгову катастрофу на внутрішньому ринку палива РФ.
Криза набула настільки абсурдних масштабів, що розподільну систему та жорсткі ліміти довелося запровадити у ключовому регіоні-донорі, який є основою сировинної економіки Кремля.
Голова Ханти-Мансійського автономного округу (ХМАО — Югра) офіційно оголосив про введення примусових обмежень на продаж автомобільного палива на «деяких заправках». Маріонетковий чиновник спробував виправдати комунальний параліч спробою запобігти паніці серед населення, яка виникла на тлі закриття нафтобаз у Керчі та розгрому Московського НПЗ.
«Водночас, з огляду на зазначений підвищений попит на бензин і дизельне паливо, з метою запобігання штучному дефіциту, а також спекуляціям і перепродажу на низці АЗС встановлено обмеження щодо обсягу палива, що відпускається», — написав керівник округу у своїх соціальних мережах, фактично визнавши свою безпорадність перед дефіцитом.
Місцеві засоби масової інформації оприлюднили реальні подробиці запровадженої карткової системи, яка негативно впливає на логістику всієї Сибіру. На заправних комплексах державних гігантів «Газпромнафта» та «Лукойл» встановлено ліміт у розмірі не більше 40 літрів бензину та до 80 літрів дизельного палива для одного транспортного засобу.
Ситуація виглядає критичною та катастрофічною, оскільки саме на Ханти-Мансійський автономний округ припадає близько 40 % загальноросійського річного видобутку нафти. Ця територія історично забезпечувала нафтопродуктами більшу частину держави, проте тепер, коли українські дрони звели нанівець переробні потужності в європейській частині РФ, сировинний гігант залишився без готового палива, що призвело до повного паралічу путінської військової машини.