"Опіковий центр" у Києві: ексчиновник Ради нацбезпеки та бізнесмени заволоділи майном київської лікарні на 300 млн грн. ВІДЕО

Колишній народний депутат, ексзаступник секретаря РНБО часів президентства Януковича, два відомі українські бізнесмени та їхні спільники незаконно заволоділи майном Республіканської клінічної лікарні у Києві — "Опікового центру" — та земельною ділянкою площею 21 гектар. Про це повідомляє From-UA.org з посиланням на Державне бюро розслідувань.

Протягом кількох років учасники схеми намагалися отримати контроль над лікарнею та земельною ділянкою, однак через фінансову кризу 2008 року не змогли завершити задумане.

Згодом право вимоги штучно створеного боргу було передано іншому відомому бізнесмену, який продовжив реалізацію схеми. Використовуючи підконтрольні юридичні та фізичні особи, він організував відчуження об’єктів незавершеного будівництва та земельної ділянки на користь афілійованих структур без проведення конкурентних процедур і за вартістю, суттєво нижчою за ринкову.

Ділки, намагаючись заволодіти земельною ділянкою площею 21 гектар, не маючи наміру добудовувати лікарню у 2021 році переоформили майновий комплекс на підконтрольні структури за ціною значно меншою ринкової.

Через реалізацію схеми держава зазнала збитків на понад 300 млн гривень.

Досудове розслідування триває. Правоохоронці встановлюють усіх причетних до оборудки та вживають заходів для відшкодування завданих державі збитків.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

Раніше From-UA.org повідомляло, що Державне бюро розслідувань повідомило про підозру начальнику одного з підрозділів правоохоронного органу Полтавської області, який набув активів, вартість яких майже на 16 мільйонів гривень перевищує його законні доходи.

Поділитися у Facebook
Останні новини