РФ втрачає наступальний потенціал: анонсовано "кардинальні зміни"

Російські окупаційні війська втратили можливість оперативно перекидати свої сили і засоби на території Приазов'я без безпечних логістичних маршрутів.

Про це розповів керівник Центру вивчення окупації Петро Андрющенко в ефірі Еспресо.

За його словами, фіксується зменшення переміщень противника по всіх трасах і по всіх напрямках, але поки досить рано говорити, що це є прямий наслідок всіх ударів.

Він додав, що в окупантів є певні графіки переміщень, яких вони намагаються дотримуватися.

"Щодо засобів протидії нашим дронам, то окупанти вдаються до маскування: дуже багато вантажівок перефарбували в синій колір, адже раніше основним кольором їхньої техніки був зелений. Крім того, збільшується кількість мобільних вогневих груп. Лише сьогодні нарахували нових 15 груп, які їхали в Маріуполь з Ростовської області і будуть патрулювати на території сухопутного Криму. Також росіяни дроблять колони, наскільки це можливо, і намагаються оминати сухопутний коридор, бо є інші дороги, якими можна їхати якусь частину маршруту", - зауважив Андрющенко.

Керівник Центру вивчення окупації каже, що від Маріуполя до Бердянська є щонайменше ще три дороги, якими можна потрапити, майже не виїжджаючи на сухопутний коридор.

"У підсумку можна сказати, що на сьогодні росіяни на території Приазовщини втратили можливість оперативного перекидання сил і засобів. А це означає, що вони, по суті, втратили повноцінний наступаючий потенціал для того, щоб здійснювати швидкі наступальні дії, які ми спостерігали свого часу, наприклад, на відтинках біля Гуляйполя або до Вугледара", - наголосив він.

На його думку, наразі такі наступальні дії неможливі, тому що росіяни не можуть забезпечити необхідне підкріплення, ротації, постачання боєкомплектів на лінію фронту.

"А враховуючи, що ми обрізаємо їм ці можливості, то таким чином збільшуємо напруження на самій трасі, контроль і фіксацію того, що там відбувається. Відповідно, спроможність росіян, в купі з ударами по логістиці, буде спадати. Я думаю, в серпні не буде подібної інтенсивності. А серпень буде саме той місяць, коли ми побачимо кардинальні зміни в російських переміщеннях на окупованих територіях", - підсумував Андрющенко.

Нагадаємо, як писав раніше From-UA.org, вночі 24 червня російські військові атакували хлібокомбінат у Глухові.

Поділитися у Facebook
Останні новини