Чотири супутники РФ почали переслідувати супутник, який працює на ЗСУ

Росія перенесла бойові дії на навколоземну орбіту, влаштувавши небезпечну провокацію проти західної космічної інфраструктури. Група військових апаратів країни-агресора здійснила агресивний маневр зближення зі супутником, який має критичне значення для української оборонної розвідки, пише Spiegel.

Приватна компанія з космічного спостереження Okapi:Orbits зафіксувала небезпечну активність на висоті близько п’ятисот п’ятдесяти кілометрів. Чотири російські космічні апарати наблизилися до фінського радіолокаційного супутника Iceye-X36 на відстань менше тринадцяти кілометрів.

На низькій навколоземній орбіті, де об’єкти рухаються зі швидкістю близько 28 000 кілометрів на годину, такий крок розцінюють як ворожий акт. Групу вивела на орбіту ракета «Союз-2.1Б», яка стартувала 17 квітня з космодрому Плесецьк. З середини травня чотири запущені апарати під кодовими назвами «Космос-2610» — «Космос-2613» почали різко змінювати траєкторії. Вони цілеспрямовано вирушили на перехоплення західного супутника, спалюючи величезну кількість бортового палива.

Аналітики впевнені, що Кремль випробовує технології некінетичного впливу на чужі космічні системи. Йдеться про можливе глушіння радіозв’язку, засліплення датчиків лазером або намагання заблокувати передачу даних для України. Прямий таран або знищення об’єкта експерти вважають малоймовірними, оскільки відкритих прецедентів знищення чужих космічних апаратів в історії ще не було.

Малоймовірно, що Росія запустить чотири абсолютно нові супутники й витратить велику кількість бортового палива лише для того, щоб стримати їхні дії, — зазначила Юліана Зюсс із Німецького інституту міжнародних справ та безпеки. За її словами, Кремль намагається надіслати сигнал Заходу та НАТО, продемонструвавши вразливість їхньої космічної інфраструктури. Офіційні представники оператора Iceye та міністерства оборони РФ відмовилися коментувати інцидент.

Редактор: Інна Волева
Поділитися у Facebook
Останні новини