Удари по НПЗ обвалили виробництво нафтопродуктів у Росії до мінімуму за 10 років

Українські дрони б'ють по російських нафтопереробних заводах — і це вже відчутно вдарило по економіці Росії. У травні виробництво нафтопродуктів впало на 13,5% порівняно з минулим роком — це найсильніше падіння щонайменше з 2015 року. Про це повідомляє From-UA.org з посиланням на The Moscow Times.

З початку року українські безпілотники атакували російські НПЗ щонайменше 47 разів. Через часті удари відновлювати роботу заводів стає дедалі складніше — особливо там, де пошкоджено сучасне обладнання, для ремонту якого потрібні імпортні комплектуючі, заборонені санкціями. Московський НПЗ, імовірно, не зможе відновити роботу до кінця року.

Скорочення виробництва вже спричинило дефіцит пального і стрімке зростання цін. Криза охопила три чверті російських регіонів: у більш ніж 60 із них введено різні обмеження на купівлю палива. За останній тиждень бензин подорожчав на 3% — це максимум за 20 років. З початку року ціни на бензин зросли на 9,8%, на дизпаливо — на 8,6%.

Аналітики попереджають: найгірше ще попереду — пік попиту на паливо припадає на серпень-вересень. Центробанк Росії вже визнав падіння виробництва палива однією з причин мінімального зниження ключової ставки 19 червня.

Раніше повідомлялося, що у станиці Полтавській Краснодарського краю вдруге за червень спалахнула нафтобаза після удару безпілотників. За даними місцевих мешканців, горять три резервуари.

Ми писали, що президент США Дональд Трамп приватно сказав Володимиру Зеленському діяти "сміливіше" щодо Росії. Україна вважає, що отримала підтримку Білого дому для кампанії, спрямованої на те, щоб змусити Кремль до реальних переговорів.

Зазначимо, що Москва звинуватила лідерів G7 у «накачуванні» президента США Дональда Трампа шкідливими ідеями.

Поділитися у Facebook
Останні новини