Страх і слабкість у Кремлі: Вашингтон пояснив, чому Путін хапається за ядерну палицю
Спроби Кремля змінити хід війни за допомогою ядерного шантажу мали прямо протилежний ефект, оголивши перед усім світом глибоку кризу російської армії. Черговий раунд залякування з боку Москви лише підтвердив нездатність агресора досягти стратегічних успіхів на полі бою.
Голова Національного управління ядерної безпеки США Брендон Вільямс у інтерв’ю виданню Axios різко розкритикував агресивну риторику Володимира Путіна, назвавши її очевидним проявом слабкості. За словами американського високопосадовця, регулярні ядерні погрози кремлівського диктатора свідчать виключно про його тотальну невпевненість у силах власного окупаційного контингенту в Україні.
Гучні та войовничі заяви з Москви є банальною спробою компенсувати ганебні поразки на фронті, однак насправді вони лише демонструють військову безпорадність Росії перед обличчям західного світу.
Американський чиновник наголосив, що людство поступово вступає у принципово нову ядерну епоху, яка розгортається на тлі різкого загострення геополітичної напруженості між ключовими наддержавами.
«Стримування вже не таке, як було за часів Холодної війни», — зазначив Вільямс. Він нагадав, що хоча Росія та Сполучені Штати разом контролюють близько 85 % усього світового ядерного арсеналу, нинішній шантаж з боку Путіна позбавлений будь-якого практичного сенсу і є звичайним блефом.
Така жорстка реакція Вашингтона пролунала одразу після того, як Росія та Білорусь провели чергові спільні маневри із залученням тактичних ядерних сил.
Провідні міжнародні експерти вже давно звернули увагу на чітку закономірність: Москва починає активно «брязкати» зброєю масового ураження саме в моменти чергових масштабних провалів армії РФ на українській землі. Брендон Вільямс підсумував, що ці дешеві пропагандистські трюки та спроби залякати цивілізований світ більше не працюють і жодним чином не вплинуть на рішучість союзників України.