Росія заявила про просування на Дніпропетровщині
Міноборони Росії заявило, що штурмові підрозділи 36-ї окремої мотострілецької бригади групування «Восток» нібито захопили населений пункт Новоскелювате в Дніпропетровській області. Про це повідомляє From-UA.org з посиланням на Telegram-канал російського відомства.
За версією Міноборони РФ, у ході боїв у районі населеного пункту було знищено п'ять бойових броньованих машин, автомобільну та мототехніку, шість наземних роботизованих комплексів, 16 гексакоптерів типу «Баба-Яга», а також до взводу живої сили ЗСУ.
У відомстві стверджують, що захоплення Новоскелюватого дозволило підрозділам групування «Восток» закріпитися на західному березі річки Гайчур та порушити стійкість оборони ЗСУ на цій ділянці.
За словами Міноборони РФ, зайнятий рубіж створює умови для подальшого просування російських військ у Дніпропетровській області.
Зауважимо, що це поки одностороння заява російського відомства. Раніше Інститут вивчення війни (ISW) неодноразово спростовував подібні заяви Росії про захоплення територій, які не підтверджувалися геолокаційними даними.
Раніше From-UA.org повідомляло, що уночі 27 червня Повітряні Сили ЗСУ втратили зв'язок із винищувачем МіГ-29, який виконував бойове завдання на Полтавщині. Крім того, у Росії заявили, що ЗС РФ знищили ще два винищувачі МіГ-29 ЗСУ на аеродромі Вознесенськ у Миколаївській області.